Fun, hard i adrenalina, czyli wielkie endurowisko w Lidzbarku

Organizatorzy serii KTMSKLEP.PL ENDURO RACE skutecznie budują napięcie przed zaplanowaną na 9 kwietnia pierwszą eliminacją sezonu i uchylają rąbka tajemnicy.

Czego więc możecie spodziewać się za niespełna dwa tygodnie w Lidzbarku Warmińskim? Z ilu sekcji będzie składała się trasa oraz jakie atrakcje przygotowują organizatorzy?

O tym wszystkim w komentarzu dyrektora eventu Daniela Grzelaka! Trasa pierwszej eliminacji KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2017 będzie mierzyła około 7 km długości. Na tym dystansie na zawodników czekać będą trzy główne sekcje. Tak zwana trasa ENDURO zajmuje dwie sekcje, na których będzie znajdował się odcinek z przeszkodami w stylu SuperEnduro m.in. z oponami, belkami – matrix. Będzie basen z wodą i betonowe kręgi, a także przejazd przez tzw. zrębek. Jak się uda, to dorzucimy jeszcze szykany. Druga sekcja to już praktycznie sam las, w którym zawodnicy będą musieli zmierzyć się z licznymi podjazdami, podmokłym gruntem oraz zupełnie nowym odcinkiem zaprojektowanym specjalnie pod pierwszą rundę KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2017. Co to takiego? Szeroki wąwóz z licznymi atrakcjami, po którego pokonaniu będzie trochę odpoczynku na leśnym dukcie i łące. Dalej opracowywana przez nas niespodzianka, a następnie zawodnicy wrócą na dobrze znany odcinek zwany eską. Opracowując trasę pierwszej eliminacji serii 2017 kierowaliśmy się przede wszystkim tym, by zapewnić zawodnikom maksymalną możliwość przeżycia przygody czyli tego, czego sami na co dzień szukamy na bezdrożach jeżdżąc naszymi endurakami.

Wszystko jest przemyślane tak, by w dniu zawodów zawodnicy doświadczyli adrenaliny, presji, zaciętej rywalizacji, ale przede wszystkim maksymalnej dawki fun’u. No i trzecia sekcja! Jest nią oddzielny, typowo piaszczysty tor MX o długości około 2 kilometrów. To tam rozegra się rywalizacja dla tych, których żywiołem jest motocross. Nie zabraknie więc skoków, tzw. fali, długich zakrętów no i ton piachu. W tym miejscu chciałbym podziękować firmie BUDOKOP BETON z Lidzbarka Warmińskiego, która w tym roku pomaga nam przy budowie tras, przez co będziemy mogli zaserwować wszystkim ścigającym jeszcze bardziej urozmaicone warunki. Jeśli jesteście gotowi do rywalizacji, to 9 kwietnia widzimy się na trasie. Do zobaczenia! – Daniel Grzelak, Dyrektor zawodów KTMSKLEP.PL ENDURO RACE. Jak więc sami widzicie, zapowiada się… ciekawie! Wypełnijcie zatem formularz zgłoszeniowy i widzimy się w Lidzbarku Warmińskim! Więcej informacji o zawodach znajdziecie tutaj