Fundacja Motocyklowe Nadzieje wchodzi na obroty przed sezonem 2021

Przełom każdego roku to dla zawodników Fundacji początek nowego sezonu. W grudniu miały miejsce dwa otwarte treningi: jeden na torze w Więcborku i drugi w Człuchowie.

W roli trenera zadebiutował Patryk Zdunek, znany do tej pory jako czołowy zawodnik polskiego motocrossu. Jego poczynaniom bacznie przyglądał się Tadeusz Zdunek, znany z zaangażowania w sponsorowanie polskiego speedway-a. W okresie świątecznym miało również miejsce coroczne spotkanie w PUK Arena w Lipnie.

Zawodnicy otrzymali prezenty, podpisano także kontrakt sponsorski z nowym zawodnikiem Szymonem Chludzińskim #97, który w sezonie 2021 będzie startował w klasie MX85. Odbył się też trening z elementami supercross ponownie pod okiem Patryka Zdunka. W ocenie przedstawicieli zarządów klubów w Więcborku i Człuchowie Patryk znakomicie wywiązał się z roli trenera. Niewątpliwie zaprocentowało jego doświadczenie mimo młodego wieku i osobiste kontakty z czołowymi coucherami z innych krajów. Przypomnijmy, że Patryk od połowy sezonu 2020 sporo czasu poświęcił Mateuszowi Szafrańskiemu #664. Zaowocowało to znakomitym startem Mateusza podczas ostatniej rundy MXMP. Zarząd poinformował nas również, że od 2021 Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że każdy składający sprawozdanie finansowe za 2020 może wesprzeć podopiecznych Fundacji.