Fundacja Motocyklowe Nadzieje: zgrupowanie, prezenty, ognisko, szkolenie dla rodziców.

W dniach 28 i 29 grudnia Fundacja zorganizowała zgrupowanie dla swoich podopiecznych.

Na miejsce nie dotarł jedynie Czarek Lewko, który obecnie jest w trakcie rehabilitacji. Zawodnicy całymi rodzinami przybyli do Więcborka gdzie przewidziano dużo atrakcji dla wszystkich.

Wydaje się, iż tor w WKM Więcbork stal się już główną siedzibą teamu ponieważ jest to już kolejne takie zgrupowanie na tym obiekcie, który jak zawsze był przygotowany perfekcyjnie. Pierwszego dnia kilka godzin ostrej jazdy pod okiem Pana Daniela Szwemina. W tym dniu trening nie wyróżniał się niczym szczególnym może poza dającymi się słyszeć pytaniami zawodników z cyklu co znajdziemy jutro pod choinką. Drugi dzień to już świąteczna atmosfera, krótkie przemówienie Pana Dariusza Szafrańskiego i duże zaskoczenie głównie rodziców, kiedy doszło do prezentacji zaproszonych gości.

Pierwszym z nich był Pan dr Daniel Krokosz – pracownik naukowy AWFiS w Gdańsku, psycholog sportowy, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcji Psychologii Sportu i Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego, drugim Pan Artur Janikowski trener personalny i jednocześnie zawodnik specjalizujący się w ekstremalnej jeździe na rowerach, głównie startujący w kolarstwie zjazdowym (downhill).

Po prezentacji gości każdy zawodnik otrzymał spore pudło z prezentami od Fundacji i głównego sponsora KTMSKLEP.PL następnie zawodnikami zajął się już Pan Daniel Szwemin a rodzice zostali zaproszeni na wykład – szkolenie z psychologii sportu. W drugiej części zajęć dla rodziców odbyły się indywidulane konsultacje dotyczące przygotowania fizycznego zawodników do sezonu.

Oczywiście równolegle trwał trening na torze w którym brali również udział zaproszeni goście. Dwie godziny ostrej jazdy i na koniec wspólne ognisko z kiełbaskami dla wszystkich. W trakcie pieczenia kiełbasek zapytaliśmy Pana Dariusz Szafrańskiego czy zaproszeni goście będą na stałe współpracować z Fundacja i teamem. Jeszcze rozmawiamy i ustalamy ostatnie szczegóły tak aby w sezonie 2019 każdy zawodnik w trakcie ważniejszych zawodów i przygotowań do nich miał możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia. Staramy się jak najbardziej profesjonalizować działanie teamu tak, aby w przyszłości stać się zawodowym zespołem.

Bardzo nas ciekawiły wrażenia ze szkolenia rodziców. O kilka słów na ten temat poprosiliśmy Pana Pawła Lemańczyka rodzica Igora (#70) i jednocześnie zawodnika MX. Jego zdaniem krótkie szkolenie sporo wniosło w jego wiedzę o funkcjonowaniu młodych zawodników, a dalsze konsultacje to dobry kierunek. Podobnego zdania byli również pozostali rodzice i Zarząd WKM Więcbork. Na samym zgrupowaniu nie był niestety obecny Pan Oskar Wojciechowicz, pomysłodawcy projektu teamu i pracy w tym zakresie z dziećmi i młodzieżą, telefonicznie poprosiliśmy o kilka słów komentarza na temat jego działalności charytatywnej i przyszłości polskiego motorsportu. 

Wspieranie motosportu traktuję jako element pracy u podstaw.Motocross ukształtował mój charakter i dostarczył wielu wspaniałych chwil, za co jestem wdzięczny. Już od kilku lat wspieram zawodników. W przyszłości podejmując współpracę z wykwalifikowanymi trenerami rozważam wspieranie szkółek motocrossowych z różnych regionów Polski, w których najmłodsi zawodnicy mogli by nauczyć się prawidłowej techniki jazdy.