Gajser i Fernandez gotowi do walki w nowym sezonie MŚ MX 2023

Zespół Hondy HRC gotowy do sezonu 2023. Dyrektor generalny Marcus Pereira de Freitas o przygotowaniach do startu w MXGP dwóch teamowych zawodników: Tima Gajsera i debiutanta Rubena Fernandeza.

Jak minął sezon „poza sezonem”?

Mimo, że od kilku miesięcy nie startujemy, cały czas jest bardzo dużo pracy. Zawsze są rzeczy do poprawy, przeorganizowania. Mamy niewielkie opóźnienie, ponieważ ciągle nie ma ostatecznej wersji kalendarza Mistrzostw więc nie możemy jeszcze określić, jak podejdziemy do pierwszych rund. Mamy wspaniałą grupę sponsorów, z którymi współpraca to przyjemność, Tim (Gajser) i Ruben (Fernandez) cały czas trenują i są pod wrażeniem ulepszeń, które wprowadziliśmy w CRF450R i nie mogą się doczekać rozpoczęcia sezonu.

Jak Ruben Fernandez zaadaptował się w nowym środowisku?

Do tej pory było to bardzo łatwe dla niego i dla nas! W zeszłym roku jeździł w Team Honda 114 Motorsports, więc miał już dobre relacje z niektórymi członkami naszego zespołu, co ułatwiło przejście do Team Honda HRC. Jest bardzo zadowolony z motocykla i nie możemy się doczekać, aż pokaże wszystkim, do czego jest zdolny. W minionym sezonie miał wzloty i upadki ale wierzę, że w tym roku wystartuje znacznie silniejszy.

A co z przygotowaniami Tima?

Tim jest skoncentrowany i w świetnej formie, dlatego nie musimy się o niego martwić. Oczywiście mamy go cały czas na oku, ale jest wzorem profesjonalizmu.

inf. prasowa, fot. HRC