Gajser niepokonany. Kolejne zwycięstwo Tima zwiększa przewagę nad Prado

Tim Gajser wygrywa kolejną rundę MXGP zwiększając swoją przewagę nad Jorge Prado do 33 punktów. Tor Pietramurata jest jednym z najpiękniejszych obiektów MX, położony w paśmie górskim Dolomitów.

Zawodnicy kochają to miejsce, ale żeby było „inaczej”, tym razem riderzy pojechali w… drugą stronę. Wydaje się, że ta zmiana nie wpłynęła na duet Team HRC (Gajser/Evans). Tim w pierwszym wyścigu przejechał pierwszy zakręt na drugim miejscu, a Mitchel na piątym.

Para utrzymywała te pozycje przez pierwszą połowę wyścigu, ale Gajser miał ambicję dogonić prowadzącego Coldenhoffa. Cel osiągnął na 10. okrążeniu i tak już było do mety. Tymczasem Evans znalazł się pod silną presją konkurencji i zajął 10. miejsce. W drugim wyścigu Gajser był trzeci w pierwszym zakręcie, ale już w połowie pierwszego okrążenia objął prowadzenie i szczęśliwie dowiózł zwycięstwo do mety.

Niestety Evans nie miał dobrego startu i na koniec pierwszego okrążenia zajął 13. miejsce. Był jednak bardzo zdeterminowany, aby ponownie wejść do pierwszej dziesiątki. Cel osiągnął zajmując dziewiąte miejsce, co ostatecznie dało mu dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kolejna runda to Kegums na Łotwie, gdzie piaszczysta nawierzchnia zawsze stanowi trudne wyzwanie, ale Gajser wygrywał tam w latach 2016, 2019 i 2021. Tegoroczna impreza odbędzie się 23-24 kwietnia, dając Gajserowi i Evansowi trochę czasu na kilka dobrych sesji treningowych.

Tim Gajser 243
To był fantastyczny weekend. Miałem dwa dobre starty, dobrze jechałem w obu wyścigach. Wielkie podziękowania dla wszystkich fanów, którzy dzisiaj tu przyjechali, są wspaniali. Czuję się teraz naprawdę dobrze, nie mogę się doczekać, kiedy pojadę do Kegums.

Fot. MXGP