Gdzie i kiedy Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro 2021? Rozkład jazdy

W sezonie 2021 w skład kalendarza Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro /World Enduro Super Series/ wejdzie osiem rund rozgrywanych na całym świecie w dyscyplinach Hard Enduro, Classic Enduro i Cross Country.

Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro zainaugurujemy początkiem maja w Portugalii, prestiżowym wyścigiem Extreme XL Lagares, zaś już miesiąc później zawodnicy zmierzą się batalii podczas kultowego Red Bull Erzbergrodeo w Austrii. Podczas trzeciej, lipcowej rundy cyklu czeka nas pierwsza z nowości – to właśnie wtedy mistrzostwa zawitają do północnych Włoszech. Wydarzenie organizowane przez doświadczonego zawodnika Hard Enduro – Michele Bosi – rozegrane zostanie w dniach 10-11 lipca w Toskanii. Rywalizację podczas Abestone Hard Enduro rozpocznie sobotnia, godzinna górska pętla z dodatkiem ekstremalnej próby na końcu każdego z czterech okrążeń. Pięćdziesięciu najlepszych zawodników awansuje do niedzielnego wyścigu głównego – trzygodzinnego Hard Enduro. Uczestnicy zdecydowanie nie będą się nudzić. Już dwa tygodnie później czeka ich karkołomna rywalizacja podczas legendarnego Red Bull Romaniacs. Rumuński przystanek, będący czystą kwintesencją ekstremalnego enduro, może okazać się decydującym punktem w walce o tytuł pierwszego w historii Mistrza Świata FIM Hard Enduro. Prosto z Rumunii zawodnicy udadzą się do Tenessee w USA na Red Bull TKO, aby już na początku września wrócić z powrotem do Europy, gdzie czeka na nich druga z nowości – polskie zawody HERO Challenge. Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig sezonu 2021 w Polsce, odbędzie się w dniach 11-12 września w Dąbrowie Górniczej. Tegoroczny kalendarz zmagań zamkną hiszpańskie Hixpania Hard Enduro oraz niemieckie GetzenRodeo.

Zapisy na Mistrzostwa Świata WESS HERO Challenge ruszą w maju. Limit miejsc wynosić będzie jedynie 350 osób, a w rejestracji udział wezmą zawodnicy z kilkunastu krajów.