Gdzie jest Cairoli? Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch bez TC#222?

    Zaczyna coraz bardziej buzować w motocrossowym tyglu. Przed nami seria Międzynarodowych Mistrzostw Włoch EICMA, mega sprawdzian poprzedzajacy MXGP.

    Już 26 stycznia, na torze Riola Sardo na Sardynii pierwsze starcie tytanów. Kolejne rundy odbędą się 2 lutego w Ottobiano i 9 lutego w Mantova. Najbardziej wymagający jest tor w Riola, który po kilku przejazdach zamienia się w piaszczysto-błotnisty Armagedon. Mistrzem w surfowaniu po sardyńskim piachu był Tony Cairoli, którego nie ma jednak na liście zgłoszeń.

    Tony Cairoli

    Swój udział zapowiedzieli zespół HRC Giacomo Gariboldiego, który przetestuje nowe motocykle na jakich pojadą Tim Gajser i Mitchell Evans, oraz sprzęty riderów z teamu 114 Motorsport dowodzonego przez Livię Lancelot. Z kolei team Monster Energy Yamaha Factory wystawi Gautiera Paulina i Jeremy’ego Seewera na potężnych 450-tkach nadzorowanych bezpośrednio przez techników Rinaldiego. Na Sardynii zadebiutuje także Monster Energy Kawasaki Racing Team z Clementem Desalle (który nigdy się tutaj nie ścigał) i Romainem Febvre z nowym numerem startowym #3 zamiast #461. Z kolei Rockstar Energy Husqvarna wystawią Arminasa Jasikonisa i Paulsa Jonassa.

    fot. KTM