Giemza na pudle, Adam na pudle mimo awarii motocykla. Polacy w czołówce Juniorów

Zawodnicy ORLEN Team zakończyli rywalizację w hiszpańskim rajdzie Baja Aragón.

Maciej Giemza awansował na 6 miejsce w klasyfikacji generalnej. Z problemami technicznymi musiał się zmagać Adam Tomiczek, który zaliczył awarię motocykla. Polacy zakończyli rywalizację na podium w klasyfikacji juniorów – Maciej Giemza był 2., Adam Tomiczek 3. Dobre pozycje wyjściowe przed sobotnim etapem mieli obaj motocykliści ORLEN Team – Adam zajmował czwarte, a Maciej dziewiąte miejsce. Dodatkowo, w klasyfikacji Juniorów zajmowali miejsca na podium, które utrzymali do końca rajdu.

W gronie motocyklistów najlepszy był liderujący po piątkowych etapach Michael Metge (Sherco).

Maciek Giemza: Jestem bardzo szczęśliwy, bo poprawiłem zeszłoroczny wynik, rok temu byłem dziesiąty, więc jest to fajny progres. Sobotni etap rozpocząłem dość mocno, na dłuższym porannym odcinku byłem piąty. Jechało mi się dobrze, zrobiliśmy kilka modyfikacji w zawieszeniu, wszystko szło po mojej myśli. Na drugim odcinku było bardzo dużo kamieni, po tym jak auta i UTV-y pokonały go dwukrotnie. Skupiałem się na tym, żeby bezpiecznie dojechać do mety i dowieźć fajny wynik. Zawody uważam za udane, już się nie mogę doczekać Baja Hungaria.

Adam Tomiczek: Dzień rozpoczął się dla mnie bardzo dobrze, szybko znalazłem dobry rytm na odcinku, przez pierwsze 50 kilometrów trzymałem bardzo dobre tempo, na międzyczasach byłem na drugiej pozycji. Niestety później zaczęły się problemy z motocyklem, który tracił moc i gasnął. Dojechałem odcinek do końca, ale musiałem mocno zwolnić. Mechanicy bardzo szybko wymienili co się dało, zrobiliśmy wszystko co mogliśmy. Pod namiotem motocykl spisywał się dobrze, po starcie do drugiego sobotniego odcinka problemy wróciły ze zdwojoną siłą. Zatrzymałem się, próbowałem poprawić co mogłem, ale niestety nic nie pomogło, jedyne co mogłem zrobić to wolnym tempem dojechać do mety. Teraz przez najbliższe dwa tygodnie będziemy pracować przed kolejnym rajdem, czyli Baja Hungaria.

fot. ORLEN Team, Baja Aragon