GRA O TRON – SX runda przedostatnia

East Rutherford w stanie New Jersey. I Met Life Stadium, na którym odbędzie się przedostatni akt sezonu AMA SX. Największe show wkroczyło w decydującą fazę.

Czekają nas niesamowite emocje w klasie 250cm oraz być może kolejny pojedynek pomiędzy Ryanem Dungeyem i Eli Tomacem. Wspaniała arena (bez dachu), która kosztowała 1,6mld USD i jest uważana za najdroższy stadion w kraju. Na co dzień gości dwa potężne kluby z Nowego Jorku: Giantsów i Jetsów (liga NFL), mieści aż 82500 widzów. Supercross rozgrywany jest tu od 30 lat. Poprzednio zawody odbywały się na sąsiednim Giants Stadium (1987-1991), aby po przerwie powrócić na nowy obiekt w roku 2014. Tegoroczna runda zapowiada się rekordowo a transmitować ją będzie na żywo wielka stacja telewizyjna FOX.

To oznacza dodatkowe tysiące widzów, których i tak nie brakuje na wielotysięcznych arenach supercrossowych. A gra będzie szła o najwyższa stawkę. Czekają na to kibice, sponsorzy, teamy i rodziny bohaterów wieczoru. W roku ubiegłym w klasie 450 wygrał tu Ken Roczen przed Eli Tomacem. Tym razem na pewno tak nie będzie, ale czy Eli ponownie błyśnie bezbłędną i najlepszą jazdą, która porywa tłumy? Czekamy na ostatnie rozstrzygnięcia. I jak zwykle, gdy będzie już po wszystkim zrelacjonujemy to, co się wydarzyło. Czy poznamy już dzisiaj mistrza AMA SX, czy też potrzebna będzie ostateczna rozgrywka w Las Vegas? Czy będziemy świadkami sensacyjnego rozstrzygnięcia, czy jakiś ślepy los pomiesza wszystkim szyki? Polecamy gorąco przedostatnią rundę Mistrzostw Ameryki!

Fot.: Wikipedia, Monster Energy