Graham Jarvis zdobywcą pierwszego miejsca w Hixpania Hard Enduro, Taddy w czołówce

Jarvis wygrywając Hixpanię awansował na szczyt klasyfikacji generalnej.

Wyścigi trwające trzy dni rozpoczęły się w piątek od SuperEncierro Prologue na placu Aguilar de Campoo, w sobotę riderzy pojechali w Campoo X-Treme, a w niedzielę w Lost Roads Hard Enduro.

Graham Jarvis

Początkowo na prowadzeniu znalazł się Gomez, jednak obserwując czasy jakie uzyskiwała czołówka WESS było jasne, że nikt nie odpuści i walka trwać będzie do samego końca. Na sobotniej 50-cio kilometrowej pętli czołówkę stanowili jeźdźcy Husqvarny. Gomez i Jarvis prowadzili przez większość trasy, a za nim jak cień podążał Bolt. W końcówce znowu przycisnął Gomez i to on jako pierwszy zameldował się na mecie. O wszystkim miał zadecydować niedzielny przejazd.

Do ostatecznej rozgrywki przystąpiło tylko 70-ciu zawodników, którzy zakwalifikowali się z sobotniego wyścigu Campoo de X-Treme. Start w stylu LeMans zlokalizowano w… jaskini. Jako pierwsi ruszyli Roman i Tadek Błażusiak. Dwugodzinny 30-minutowy przejazd wokół kamieniołomu był naprawdę morderczy. Dalsza pozycja Gomeza, który wyraźnie opadł z sił i zaczął popełniać błędy dawała szansę Grahamowi na dobre miejsce. I tak się stało, pierwszy był co prawda Roman, ale Jarvis drugi co dało mu zwycięstwo w całej imprezie. Błażusiak dojechał ostatecznie na 7. pozycji, w generalce jest 8.

Graham Jarvis

Graham Jarvis: Zaliczyłem bardzo ciężki wyścig i myślę, że wszyscy naprawdę to odczuli, Moja wygrana w generalce nie była w tegorocznych planach, ale w tej sytuacji trzeba będzie teraz jechać na maksa, żeby dowieźć zwycięstwo do końca.

Alfredo Gomez

Alfredo Gomez: Starałem się naciskać, ale w połowie wyścigu zabrakło mi sił. Wszystko, co mogłem zrobić, to jechać dalej i starać się nie upaść. To była świetna zabawa, gdy hiszpańscy kibice cię dopingowali. Przykro mi, że nie udało mi się dla nich wygrać.

Hixpania Hard Enduro Overall

1. Graham Jarvis (Husqvarna – ESP) 44pts; 2. Alfredo Gomez (Husqvarna – ESP) 44 pts; 3. Mario Roman (Sherco – ESP) 43pts; 4. Billy Bolt (Husqvarna – GB) 40pts; 5. Manuel Lettenbichler (KTM – GER) 36pts; 6. Jonny Walker (KTM – GB) 30pts; 7. Taddy Blazusiak (KTM – POL) 29pts; 8. Pol Tarres (Husqvarna – ESP) 25pts; 9. Josep Garcia (KTM – ESP) 21pts; 10. Xavier Leon (Husqvarna – ESP) 19pts…

WESS Championship

1. Graham Jarvis (Husqvarna – GB) 2690pts; 2. Manuel Lettenbichler (KTM – GER) 2570pts; 3. Mario Roman (Sherco – ESP) 2540; 4. Alfredo Gomez (Husqvarna – ESP) 2314; 5. Billy Bolt (Husqvarna – GB) 2155; 6. Josep Garcia (KTM – ESP) 2125pts; 7. Jonny Walker (KTM – GB) 2090pts; 8. Taddy Błażusiak (KTM – POL) 1900pts; 9. Nathan Watson (KTM – GB) 1631pts; 10. Travis Teasdale (KTM – RSA) 1610pts…

fot. KTM, Husqvarna