Grande finale Mistrzostw Świata Hard Enduro w Hiszpanii przed nami.

24MX Hixpania Hard Enduro, po raz pierwszy rozegrany w 2016 roku szybko stał się jednym z najbardziej prestiżowych i najważniejszych wyścigów w Hiszpanii. Trzydniowe zawody w Aguilar de Campoo, mieście przesiąkniętym średniowieczną historią na północy kraju, jest wydarzeniem, którego nie można przegapić.

Piątek to spektakularny nocny prolog w samym sercu miasta. W świetle reflektorów około 350 zawodników zmierzy się w serii kwalifikacji, z których najszybsi zawalczą w finale o najwyższe wyróżnienia.

Drugi dzień wyścigów przenosi jeźdźców w dzikie tereny Aguilar de Campoo. Nawigując po obrzeżach pobliskiego jeziora, zawodnicy zmierzą się z trudną i wymagającą pętlą przełajową, którą trzeba pokonać trzy razy. Sosnowe szlaki leśne, przeprawy przez rzekę i śliskie, skaliste podjazdy.

Będzie to bardzo ciężki sprawdzian dla wszystkich, którzy będą ubiegać się o miejsce w niedzielnym finale Lost Roads rozgrywanym w kamieniołomie Aguilar de Campoo. Finał to mega trudna wspinaczka na szczyt. Start 7.10, zakończenie 9.10. Na zdjęciu: Dominik Olszowy.

fot. WESS