Grzegorz Kargul chce zamieszać w stawce

W stawce Polaków pojawi się w krakowskiej Tauron Arenie Grzegorz Kargul. Wicemistrz Polski SuperEnduro w klasie Open jest gotowy do podjęcia wyzwania i staje jutro do walki. Pojedzie z numerem 61.

Jak wyglądały przygotowania?

Najważniejszym etapem były chyba starty w całym cyklu mistrzostw polski SuperEnduro. Frekwencja choć niezbyt liczna, została nadrobiona wysokim poziomem rywalizacji co bezpośrednio przełożyło się na wzrost formy, umiejętności i doświadczenia. Oczywiście bardzo duży nacisk kładziemy na przygotowanie kondycji, mam za sobą setki kilometrów na rowerze górskim i dziesiątki godzin spędzonych na treningach stabilizacyjno-siłowych w Centrum Rehabilitacyjnym Recha Forma w Bielsku Białej z którą to nawiązaliśmy współpracę na kolejny sezon.

Na jakim moto pojedziesz, co zostało w nim zrobione, kto go przygotowal?

Motocykl pozostaje bez zmian, to KTM 250 excf. Jest to mój trzeci taki sprzęt, wiec miałem dużo czasu żeby się w niego wyjeździć i dopracować na tyle, na ile pozwoliły możliwości. Zmiany które wprowadziliśmy to sportowy układ wydechowy, zmodyfikowane zawieszenie, inna kierownica, klamki niełamki, aluminiowy krótki rolgaz, osłony tarcz i wiele innych drobiazgów. Wszystkie naprawy, modyfikacje i settingi zawieszenia wykonuję sam, ponieważ mechanika jest moim drugim życiem zaraz po jeżdżeniu.

Jak oceniasz konkurencję?

Hmm… konkurencja jak to zawsze bywa na MŚ powinna być mistrzowska!!! Nie wiem dokładnie kto jakie poczynił postępy w stosunki do roku ubiegłego, ale wiem że na liście startowej w klasie Junior nie brakuje nazwisk z rankingów światowego enduro czy hard enduro. Jestem jednak nastawiony bojowo i dam z siebie wszystko, żeby zamieszać w stawce.

Kilka słów o planach na sezon 2018…

Na pewno będziemy chcieli wystartować w kilku zawodach rangi hard enduro, w Mistrzostwach Polski SuperEnduro. O ile oczywiście takie zawody w przyszłym sezonie się odbędą, bo z tym może być różnie. Osobiście przestają mnie jednak bawić przejażdżki na MP i nie ukrywam, że bardzo chciałbym uderzyć ze startami poza Polską.