Haaker, Walker i Gomez w Krakowie

17 października odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca inauguracyjną rundę Mistrzostw Świata Super Enduro. Zawody odbędą się 9 grudnia w TAURON Arenie Kraków.

Konferencję rozpoczęła Pani Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta zarządzającej TAURON Areną Kraków, która podkreśliła doskonałe przygotowanie obiektu na nadchodzące wydarzenie: „Mieliśmy tu już tony ziemi, opony, bale drewna, kamienie, a nawet basen z wodą. Widzieliśmy też już wielokrotnie jak sprawnie przebiega zarówno przygotowanie toru, jak i jego demontaż i jestem przekonana, że tym razem będzie tak samo”.

Oskar Kaczmarczyk, polski zawodnik Super Enduro i tegoroczny Mistrz Polski, opowiedział m.in. o przygotowaniach do zbliżających się zawodów. Jego plan treningowy niewiele się będzie różnił od dotychczasowych przygotowań przed polską serią tych zawodów, jednak z pewnością będzie bardziej intensywny. Poza szeregiem zajęć na siłowni, regularną jazdą na rowerze czy bieganiem, najbardziej przyłożyć się będzie musiał do jazdy na motocyklu, na którą składa się jazda po torze supercrossowym i Super Enduro. Zapytany o zawodników, którzy stanowić mogą dla niego największe zagrożenie, odpowiedział, że z pewnością największy pojedynek stoczy z Davidem Cyprianem, Timem Apolle oraz Blake’iem Gutzeitem. Marek Brygider, prezes łódzkiego klubu motorowego przybliżył specyfikę tegorocznego toru, który będzie zarówno szybki, jak i techniczny.

Zawodnicy z pewnością mogą liczyć na nowe i jeszcze bardziej wymagające przeszkody, co z kolei sprawi, że zmagania będą jeszcze większą ucztą dla kibiców: „Na pewno pojawi się basen z wodą, którego nie będzie się dało przeskoczyć. Oznacza to, że nawet najlepsi riderzy zmuszeni będą sie pobrudzić i zmoczyć. Nie wszyscy to lubią, ale nie będą mieli wyjścia. Ta sekcja szczególnie powinna się spodobać widzom”. Nie bez znaczenia jest także fakt, że jedna z przeszkód w tym roku zostanie zaprojektowana przez… kibiców! Dokładnie tak, uczestnicy specjalnego konkursu internetowego będą mogli zdecydować o jednym elemencie, który pojawi się w TAURON Arenie Kraków – szczegóły konkursu można znaleźć tutaj: http://bit.ly/konkurs_SEGP. Polski promotor imprezy, Tomasz Gagat zdradził, na jakie atrakcje dodatkowe mogą liczyć osoby, które odwiedzą krakowską arenę 9 grudnia: „Trzeba pamiętać, że najważniejsze będą wyścigi i sport, ale szykujemy także inne niespodzianki. Z całą pewnością nie zabraknie efektownej ceremonii otwarcia imprezy, ze sporą ilością dymu, pirotechniki i gry świateł. Chcemy, żeby widzowie poczuli, że uczestniczą w czymś naprawdę wyjątkowym. Swój udział w imprezie potwierdziła już najlepsza trójka ubiegłorocznego cyklu. Sezon w USA dobiega końca i Colton Haaker jest w bardzo wysokiej formie. W gronie jego największych rywali na pewno możemy wymienić tegorocznego zwycięzcę Red Bull 111 Megawatt – Jonny’ego Walkera. Nie możemy także zapominać o Alfredo Gomezie, który na pewno będzie trzymać gaz do samego końca. Jednym słowem na brak emocji na pewno nie będziemy narzekać, a rywalizacja będzie bardzo zacięta!”.

Gościem specjalnym konferencji był patron honorowy polskiej rundy Mistrzostw Świata Super Enduro, Rafał Sonik. Sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata i zwycięzca Rajdu Dakar podkreślił, jak ważne jest wspieranie lokalnych imprez i promowanie polskiego motorsportu na arenie międzynarodowej: „Z całą pewnością będę trzymać kciuki za wszystkich zawodników, którzy będą reprezentować Biało-Czerwone barwy. Mamy wspaniałą i niesamowicie utalentowaną młodzież i mam nadzieję, że nasi motocykliści zajmą wysokie miejsce, dostarczając nam przy tych wielkich emocji”.

Więcej informacji: www.super-enduro.com.pl, Bilety: http://bit.ly/biletySuperEnduro, Wizualizacje przeszkód: http://bit.ly/wizualizacja_przeszkod

inf. prasowa