Haaker wygrywa w Las Vegas!

W miniony weekend czołowi amerykańcy zawodnicy SuperEnduro zmierzyli się w pierwszej w tym sezonie odsłonie zawodów AMA EnduroCross. Inauguracyjną rundę, rozegraną na torze w Las Vegas, wygrał aktualny Mistrz Świata Colton Haaker.

Jedynym zawodnikiem, który nawiązał z nim bezpośrednią walkę był utalentowany Cody Webb. W formacie zawodów serii EnduroCross wprowadzono od zeszłego roku kilka istotnych zmian, do których należy m.in. automatyczne dopuszczenia do startu w pierwszym wyścigu głównym TOP8 zawodników ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej. Zmiany te rozbudziły nadzieje dużej części riderów, którzy ciężko trenowali w przerwie między sezonami, planując przerwanie szczęśliwej passy Haaker’a i Webb’a. Dwaj Amerykanie jednak po raz kolejny pokazali kto rządzi w wyścigach indoorowych. Cody podczas popołudniowych kwalifikacji wykręcił najszybszy czas okrążenia, z kolei Colton zdeklasował rywali zdobywając maksymalną ilość punktów podczas wyścigów głównych.

W trakcie starć „jeden na jeden” nowy format wyścigu grupuje w pary pierwszych 12 zawodników podczas pojedynczych okrążeń, mając na celu wyłonienie dwóch najszybszych riderów. Zgodnie z oczekiwaniami podczas ostatniego okrążenia walkę stoczyli ze sobą Haaker i Webb, z której po razy kolejny zwycięsko wyszedł reprezentant teamu Husqvarna. Zawodnicy powalczą jeszcze w sześciu kolejnych rundach, a podczas finałowej, która odbędzie się w Ontario w Kalifornii, poznamy nowego Mistrza EnduroCrossu Ameryki. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie po zaciętej walce rywalizację z tytułem mistrzowskim na koncie ukończył Colton Haaker, a zaraz za nim uplasował się Cody Webb. Kolejna runda AMA EnduroCross już 23 września w Reno, w stanie Nevada. Na koniec, warto również wspomnieć, iż aż pięciokrotnym zwycięzcą cyklu AMA EnduroCross był nie kto inny jak Taddy Błażusiak!

Wyniki wyścigu głównego

 1. Colton Haaker, Husqvarna
 2. Cody Webb, KTM
 3. Trystan Hart, Husqvarna
 4. Kyle Redmond, Husqvarna
 5. Max Gerston, Beta
 6. Ty Tremaine, KTM
 7. Cory Graffunder, Husqvarna
 8. Cooper Abbott, Yamaha
 9. Joan Pau Segura, GasGas
 10. Noah Kepple, GasGas
 11. Eric Rhoten, Yamaha
 12. Geoff Aaron, GasGas
 13. Ty Cullins, Beta
 14. Quinn Wentzel, Husqvarna
 15. Spenser Wilton, Honda

Wszystkim fanom motocyklowych, indoorowych Mistrzostw Świata przypominamy, że inauguracyjna runda sezonu SuperEnduro 2018 będzie miała miejsce już 9 grudnia w TAURON Arena Kraków. To właśnie tam Mistrz Świata Colton Haaker, Cody Webb oraz ich groźni, europejscy rywale jak Alfredo Gomez czy Jonny Walker, zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Globu!  Więcej informacji: www.super-enduro.com.pl

źródło: inf.prasowa, fot. KTM