HAWI Racing news – zawodnicy gotowi do walki w Nowym Kościele

Przed nami kolejne rundy enduro, które odbędą się w Nowym Kościele na Dolnym Śląsku. Zawody pomimo tego, że zostaną rozegrane w formule sprintu z pewnością będą wymagające.

Trasa została wyznaczona w terenie, gdzie motocyklistom przyjdzie pokonywać spore różnice wzniesień, a wszystko to zapewnia znakomity ośrodek szkoleniowy MX & Enduro Park Bembenik – gospodarz IX I X rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Do tej imprezy z dużymi nadziejami na dobry wynik sportowy przystąpią riderzy HAWI Racing Team.

W mistrzowskiej odsłonie o miejsca na podium powalczą juniorzy, którzy znakomicie zaprezentowali się podczas ostatniego rajdu w Romanówce. W klasyfikacji sezonu Patryk Kuleszo zajmuje drugą lokatę za Konradem Dąbrowskim, a 15-letni Jakub Kowalski, rywalizujący z dużo starszymi przeciwnikami, jest piąty.

Prosto z podróży poślubnej na starcie pojawi się Jakub Kucharski, który zmagać się będzie w piekielnie silnej klasie E2/E3. Z kolei w grupie Mastersów na trasę wyjedzie Andrzej Hawryluk. W miniony weekend motocykl zamienił na dwukadłubową łódź i podczas regat na jeziorze turawskim sięgną po tytuł wicemistrza Polski katamaranów w klasie TOPCAT K1. Motocykliści opolskiego klubu przewodzą w prestiżowej klasyfikacji zespołów sponsorskich.

W rozgrywkach pucharowych jakość rywalizacji wśród kobiet wyznacza młodziutka Weronika Duraj, która ze sporą przewagą punktową przewodzi w klasyfikacji przejściowej. Utalentowana 14-latka jest adeptką szkółki motocyklowej prowadzonej przez SKM Enduro Czerwionka. Z niej wywodzi się także Igor Roj. W klasie Junior 85 już dwukrotne stawał na podium i tym razem również spróbuje to powtórzyć. Igor po rozegranych sześciu rundach zajmuje trzecią lokatę ze stratą tylko 7 punktów do drugiego miejsca.

W klasyfikacji sezonu w klasie E1 Karol Duraj plasuje się na czwartej pozycji, zaś Piotr Biernat okupuje siódmą lokatę. Duży wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia w dolnośląskim rajdzie będzie miała pogoda. Zapowiadane opady deszczu w pierwszym dniu imprezy mogą być utrudnieniem, ale reprezentanci HAWI Racing Team na poprzednich zawodach udowodnili, że w trudnych warunkach pogodowych, przy padającym deszczu są w stanie osiągnąć dobre wyniki.

X-cross – patron medialny HAWI Racing Team

Fot. X-cross (MP i PP Romanówek)