Herlings poza pudłem. Zaskoczenie na MXGP na Łotwie. Początek zmian?

Tego chyba nikt się nie spodziewał… Owszem, przebąkiwano, że Gajser jest w stanie objechać Herlingsa, ale żeby mistrz świata wylądował poza podium, i to na piątym miejscu?

No cóż, bywa i tak. Zawody wygrał Coldenhoff na GasGas, Gajser był drugi, Febvre trzeci. W MX2 triumfował Vialle, przed Van De Moosdiijk i Boisrame.

Powiedzieli:

Glenn Coldenhoff: „ Drugi wyścig był niesamowity, nie popełniłem żadnych błędów i po prostu zrobiłem swoje.

Tim Gajser: „Czułem się świetnie, jazda była dobra na początku, nie było łatwo znaleźć linię do wyprzedzania, więc przez połowę wyścigu podążałem za Glennem. W końcu pojawiła się możliwość aby go wyprzedzić i….gleba! Na szczęście szybko się pozbierałem.

Romain Febvre: „To mój pierwszy wyścig MXGP w tym roku, nie ścigaliśmy się w pierwszych dwóch GP z powodu mojej kontuzji. No ale poszło dobrze.

Tony Cairoli: „Rozpoczęcie wszystkiego od nowa po pięciu miesiącach przerwy było dla mnie trudne. Nie mam sobie nic do zarzucenia poza startami. W drugim biegu, na pierwszym zakręcie miałem kontakt z innym zawodnikiem. Uderzenie było mocne, znowu odezwało się uszkodzone kolano. To nie jest wynik, który nas zadowala. Ale nie będziemy panikować, chcemy iść do przodu.

Jorge Prado: „Jestem bardzo szczęśliwy. Przyjechałem do Kegums mając za sobą tylko miesiąc treningów. Było ciężko fizycznie i muszę dalej nad tym pracować, ale ogólnie czułem się całkiem dobrze. Jeśli chodzi o szybkość, w tej chwili jestem zadowolony.”

WYNIKI

fot. GasGas, KTM