HERO Challenge czyli FIM Hard Enduro Super Series (WESS) w Dąbrowie Górniczej!

  W sezonie 2021 w skład kalendarza Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro /World Enduro Super Series/ wejdzie osiem rund rozgrywanych na całym świecie w dyscyplinach Hard Enduro, Classic Enduro i Cross Country.

  Wśród legendarnych wydarzeń takich jak Red Bull Romaniacs, Erzbergrodeo czy Extreme XL Lagares znajdzie się również polski przystanek – dwudniowe zawody HERO Challenge, które już w drugim roku organizacji otrzymało możliwość wejścia w cykl Mistrzostw Świata WESS. Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig sezonu 2021 w Polsce, odbędzie się w dniach 11-12 września w Dąbrowie Górniczej.

  Zawody rozpoczną się od sobotnich zmagań na piaszczystym torze motocross połączonych z próbą Enduro i SuperEnduro. 30 najlepszych zawodników zakwalifikuje się do wieczornego wyścigu w centrum Dąbrowy Górniczej. Wieczorny wyścig SuperEnduro odbędzie się w samym sercu Dąbrowy Górniczej w miejscu zwanym „Fabryką Pełną Życia”. Wyścig rozegrany zostanie przy sztucznym oświetleniu z muzyką na żywo i spektakularną pirotechniką w tle. Oprócz standardowych przeszkód typu bale drewna, wielkie opony czy głazy uczestników czeka niepowtarzalna szansa na przejazd przez stare fabryki. W niedzielę odbędzie się wyścig główny – 3-godzinne, ekstremalne Cross Country z elementami Hard Enduro. Organizatorzy zapowiadają dużo nowych, ciekawych odcinków oraz wydłużenie trasy w stosunku do pierwszej edycji zawodów, które odbyły się w 2020 roku. Tegoroczny kalendarz zmagań zamkną hiszpańskie Hixpania Hard Enduro oraz niemieckie GetzenRodeo.

  Zapisy na Mistrzostwa Świata WESS HERO Challenge ruszą w maju. Limit miejsc wynosić będzie jedynie 350 osób, a w rejestracji udział wezmą zawodnicy z kilkunastu krajów. Jeśli więc chcesz wziąć udział w wyjątkowej, drugiej edycji zawodów już dziś zapisz w kalendarzu tę datę – 11-12 września 2021 roku i śledź na bieżąco profile wydarzenia.Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza – Marcina Bazylak.

  Więcej informacji: http://herochallenge.pl/pl/

  Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1068171657012252

  Facebook: https://www.facebook.com/OnlyForTrueHEROES/

  Organizator – Agencja Sport UP:

  https://www.facebook.com/sportupagencja/

  fot. Lukas Nazdraczew