Honda gotowa! Pierwszy sprawdzian czerwonego teamu – Riola Sardo (27.01)

W najbliższy weekend rozpoczyna się motocrossowy maraton we Włoszech: Międzynarodowe Mistrzostwa tego kraju.

Jest to jednocześnie ostatni sprawdzian dla czołówki MXGP przed sezonem 2019. Pierwszy przystanek to wspomniane Riola Sardo, tydzień później Ottobiano (X-cross też tam będzie), a w kolejną niedziele lutego Mantova. Na liście zgłoszeń same tuzy: Cairoli, Febvre, Bogers, Jasikonis, Karro, Leok, Lupino, Paturel, Paulin, Seewer i Tonus.

W MX2 panowie: Geerts, Haarup, Lesiardo, Prado, Pichon. Niewątpliwie sensacją będzie prezentacja teamu Hondy (HRC) w którego skład weszli Tim Gajser (MXGP), Brian Bogers (MXGP) i Calvin Vlaanderen (MX2). Ich zadanie to powrót zespołu Hondy na top Mistrzostw Świata. Pewny swego jest Gajser, który zamierza powtórzyć swój sukces z roku 2016, gdy zdobył koronę jadąc CRF450RW. Na dobry wynik liczy także Bogers, który po poważnej kontuzji wrócił podobno do pełni formy. W ubiegłym sezonie zaliczył tylko jeden wyścig ale fachowcy uważają, że młody holenderski kierowca może sporo namieszać w stawce Top10. Nie inaczej ma się rzecz z powracającym na CRF250RW Calvinem Vlaanderenem. Po zdobyciu szóstego miejsca w ubiegłym roku, Vlaanderen spróbuje wejść na podium klasyfikacji generalnej MX2.

Tim Gajser #243
Jestem z rodziną Honda od sześciu lat, więc cieszę się, że mogę kontynuować ten związek. Znam wszystkich w zespole i czuję się z nimi naprawdę dobrze, ponieważ każdy chce mi pomóc. Moja nowa Honda CRF450RW jest już OK, ale ostatnie ustawienia zrobimy we Włoszech. Następnie przeprowadzamy się do Argentyny. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia MXGP!

Brian Bogers #189
Wszystko wygląda teraz bardzo dobrze. Pracujemy bardzo ciężko, aby przygotować się do sezonu. Nie mogę się doczekać pierwszych startów ponieważ chcę udowodnić, że nieudany ubiegły sezon to „wypadek przy pracy”.

Calvin Vlaanderen #10
Jesteśmy na dobrej drodze do sukcesów. Walczyć zamierzam od pierwszej rundy aby jak najszybciej znaleźć się w czołówce MX2. Mam świetne moto, super ekipe więc jestem dobrej myśli.

fot. Honda HRC