Inauguracyjna runda Mistrzostw USA – AMA EnduroCross już w tę sobotę!

Już za kilka dni oczy całego moto-świata skupią się na Stanach Zjednoczonych, gdzie 25 sierpnia rozpocznie się seria halowych Mistrzostw AMA EnduroCross.

To właśnie tam czołowi amerykańscy zawodnicy konkurencji SuperEnduro, zmierzą się w zaciętej rywalizacji o tytuł nowego Mistrza Ameryki. Wśród nich nie zabraknie Cody’iego Webb – aktualnego Mistrza Świata SuperEnduro, którego wyczyny Polscy kibice mieli okazję dwukrotnie podziwiać podczas Mistrzostw Świata SuperEnduro rozgrywanych w TAURON Arenie Kraków. Pełna lista startowa nadal nie jest znana jednak możemy być pewni, że wszyscy uczestnicy będą zawzięcie walczyć o pierwsze punkty w sezonie. Każdy z nich startuje z czystą kartą, a nam pozostają jedynie spekulacje – czy mimo niedawnej kontuzji Cody Webb będzie w stanie rywalizować ze zwycięzcą cyklu z 2016 roku – Coltonem Haaker? Czy może czeka nas całkiem nowe rozdanie zwycięskich tytułów? Odpowiedzi na te pytania przyniesie nam sześć zaplanowanych przez organizatorów rund – najbliższa zostanie rozegrana już w sobotę, na torze mieszczącym się w Events Center w Prescott Valley.

Kalendarz AMA EnduroCross 2018: I runda – 25 sierpnia – Prescott Valley, II runda – 15 września – Costa Mesa, III runda – 22 września – Reno, IV runda – 20 października – Denver, V runda – 27 października – Everett, VI runda – 3 listopada – Boise

Dla wszystkich fanów SuperEnduro mamy dobrą wiadomość – najlepsi uczestnicy cyklu AMA EnduroCross już 8 grudnia 2018 roku zmierzą się w batalii z zawodnikami całego globu podczas pierwszej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków. Bilety dostępne na www.eventim.pl oraz w salonach empik. Do końca sierpnia można je nabyć w wersji Early Birds w promocyjnej cenie /każdy bilet tańszy o 10,00zł/.

inf. prasowa, fot: Lukas Nazdraczew / Agencja Sport UP