Inwestujcie w dziewczyny – apeluje Laia Sanz

Szeregi drużyny Red Bull Desert Wings zostały wzmocnione obecnością najszybszej riderki w Rajdzie Dakar. Z wielką dumą możemy ogłosić, że Laia Sanz będzie częścią naszego zespołu podczas dwutygodniowej, 14-etapowej epopei. Taki komunikat dotarł do nas w dzisiejszej poczcie, z czego bardzo się cieszymy.

Laia jest naszą ulubienicą od 2011 roku, gdy zadebiutowała w Rajdzie Dakar. Od tego czasu startuje w tej kultowej imprezie co roku, i zawsze dojeżdża do mety, często plasując się w pierwszej dziesiątce.

Sanz ma za sobą starty w enduro, trialu i endurocrossie. Zajmowała czołowe lokaty w takich imprezach jak Women’s World Trial Championship, Women’s Trial European Championship, Women’s Trial des Nations, Women’s Enduro World Championship i X Games.

„Byłam pierwszą dziewczyna startującą w Dakarze, potem pojawiły się kolejne zawodniczki i jestem pewna, że za kilka lat powstanie klasa Kobiet. Fakt, dla nas taki rajd jest bardziej wymagający, ale przy dobrym przygotowaniu możemy osiągnąć fantastyczne wyniki. Dlatego apeluję do sponsorów, nie bójcie się inwestować w kobiety! Moim marzeniem jest znaleźć się w pierwszej dziesiątce, ale i pierwsza 15-tka też będzie ok zważywszy na bardzo trudną trasę”. 31-letnia Sanz pojedzie na KTM 450, podobnie jak Sam Sunderland, Toby Price, Matthias Walkner i Antoine Méo.

fot. Red Bull