Jak się rozgrzać przy minus 13 stopniach Celsjusza? Odkręcić GAZ!

Tegoroczna zima wspierana przez mroźne fronty ze wschodu sprowadziła do Polski zimę jak za dawnych lat. Fani zimowego klimatu rozpływają się więc z rozkoszy, czego nie można powiedzieć o uziemionych w garażach motocyklistach. Jednak czy na pewno wszystkich?

Jak się okazuje nawet 13 kresek poniżej zera nie jest w stanie zniechęcić Oskara Kaczmarczyka i jego motocykl enduro GASGAS EC 300! Ten duet potrafi się bawić naprawdę w każdych warunkach! Oskar Kaczmarczyk to gość, który na trialu motocyklowym i enduro zjadł zęby. Stąd nie powinien dziwić fakt, że zamiast kubka gorącej czekolady na rozgrzanie, ten góral z Nowego Targu wybiera opcję ogrzania się na motocyklu. Jak sam zdradza: „Kilkadziesiąt centymetrów śniegu i kilkanaście stopni na minusie, nie stanowi problemu. W takich warunkach trzeba po prostu jeszcze mocniej odkręcić GAZ. Po chwili robi się naprawdę przyjemnie ciepło!”. Jednocześnie jak dodaje przygotowujący się do sezonu Hard Enduro 2021 Oskar Kaczmarczyk, to dla niego także forma treningu.

Zima w tym roku daje naprawdę ostro popalić. Dla mnie to generalnie nic nadzwyczajnego, ale jako zawodnik, który musi trenować w terenie, by w sezonie być w gazie, to spory problem. Wszystkie miejsca treningowe, w tym lokalny tor SuperEnduro znajdują się pod warstwą śniegu. Owszem, czasami uda się wyskoczyć na krytą halę do Lipna, by poćwiczyć motorcross, ale nie tak często jak bym sobie tego życzył. Dlatego muszę sobie radzić i trenuję w śniegu. Nie jest to tak efektywne jak sesja na nieośnieżonych bezdrożach, ale muszę przyznać, że zabawa jest przy tym naprawdę przednia!”

Przypomnijmy, jeśli sytuacja związana z sytuacją COVID-19 na świecie tylko na to pozwoli, zawodnika GASGAS-SKLEP.PL RACING TEAM będziemy mogli zobaczyć w serii Hard Enduro Germany Series, wybranych rundach FIM Hard Enduro, jak choćby Erzberg Rodeo i Getzen Rodeo oraz w lokalnych imprezach Hard Enduro.

Zdjęcia: SKLEP GASGAS