Jeśli wybierasz się na Red Bull Megawatt 111, to info jest dla Ciebie!

Niespełna miesiąc dzieli nas od piątej edycji Red Bull Megawatt 111 (8/9.09), a udział w niej weźmie ponad 1000 riderów.

Wśród nich światowa elita enduro, na czele z Tadeuszem Błażusiakiem. Pierwszego dnia zawodów tradycyjnie toczyć się będą eliminacje na trasach cross oraz enduro-cross. O awansie do wielkiego finału będzie decydować suma lepszych czasów z każdej z tras. Dla tych, którzy mieli nieco mniej szczęścia w kwalifikacjach, zorganizowany zostanie finał B. Red Bull 111 Megawatt to nie tylko pozycja obowiązkowa w kalendarzach riderów, ale także atrakcyjne wydarzenie dla kibiców. Trasa projektowana jest w taki sposób, żeby kibice mogli naprawdę z bliska zobaczyć spektakularne elementy – enduro cross, kilka ekstremalnych podjazdów, rozległą część motocrossową oraz oczywiście moment startu. Zawody w Gminie Kleszczów będą piątym przystankiem World Enduro Super Series. W skład cyklu wchodzą najważniejsze imprezy enduro na świecie. Wstęp dla kibiców jest wolny.

Paul Bolton

Pierwszego dnia (sobota) tradycyjnie odbędą się dwuetapowe kwalifikacje uczestnicy będą kolejno pokonywać trasy o charakterystyce cross (szybka, piaszczysta) oraz endurocross (sekcja bogata w rozmaite przeszkody: głazy, pnie drzew, opony, skocznie i podjazdy). O awansie do wielkiego finału będzie decydować suma lepszych czasów z każdej z tras. W niedzielę w wielkim finale wystartuje 500 zawodników. Ogromny teren Kopalni PGE umożliwia wytyczanie co roku nowej trasy. I tym razem uczestnicy wyścigu finałowego będą eksplorować kolejne ciekawe fragmenty wyrobiska. Co warte podkreślenia już teraz – trasa projektowana jest w taki sposób, żeby kibice mogli naprawdę z bliska zobaczyć spektakularne elementy: endurocross, kilka ekstremalnych podjazdów, rozległą część motocrossową oraz oczywiście moment spektakularnego startu. Ponownie dla tych, którzy mieli nieco mniej szczęścia w kwalifikacjach, zorganizowany zostanie finał B! Biorąc pod uwagę pozytywny odbiór dodatkowego wyścigu, planowane jest zwiększenie ilości riderów, którzy będą mogli się w nim zmierzyć!

Tadek Błażusiak

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, zwiększony zostanie także teren do jazd testowych. Dodatkowo będzie możliwość obozowania w dwóch częściach padoku – tradycyjnym oraz przeznaczonym dla rodzin z dziećmi (czy po prostu dla tych ceniących spokojniejszy sen, po trudach wyścigu). Najłatwiej dojechać na teren wydarzenia Red Bull 111 Megawatt korzystając z nawigacji. Brama wejściowa na teren jest zaznaczona tutaj: https://goo.gl/maps/VYJJpzyGh1r  Współrzędne geograficzne: 51.2230593°N 19.3195512°E

fot. KTM