Jeszcze bardziej enduro na KTMSKLEP.PL ENDURO RACE – zmiana formuły

  Start sezonu off-roadowego bez mocnego, pomarańczowego akcentu na ziemiach Lidzbarka Warmińskiego, byłby… jakiś taki niepełny!

  W sumie nic dziwnego, bo ekipa Warmiński Auto-Moto Klubu/Budokop Beton i fani enduro z KTMSKLEP.PL zdążyli nas już przyzwyczaić do najlepszej zabawy, wybornego klimatu i ostrej rywalizacji podczas swojej imprezy. Mowa oczywiście o KTMSKLEP.PL ENDURO RACE. W tym roku nie będzie inaczej! Start 1 rundy już 14 kwietnia i jak zapowiadają organizatorzy… będzie jeszcze bardziej enduro!

  KTMSKLEP.PL ENDURO RACE to zdecydowanie jedne z tych zawodów, które nie tylko na stałe zapisały się w kalendarzu imprez off-roadowych w Polsce, ale także dzięki niewyczerpanym pokładom energii i pomysłów ze strony organizatorów to także impreza, o której śmiało można powiedzieć, że mocno ewoluuje z sezonu na sezon. Wszystko po to, by dostarczyć zawodnikom i kibicom jeszcze większej dawki wrażeń. Sezon 2019 to więc kolejna porcja zmian, będących odpowiedzią na oczekiwania startujących.

  REZYGNACJA Z WYŚCIGÓW MX

  Bez wątpienia największą zmianą jaka czeka nas podczas KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2019 będzie brak klas motocrossowych. Jak tłumaczy w tym kontekście Daniel Grzelak z WAMK / Budokop Beton to nie była łatwa decyzja: Zmiana formuły zawodów to dla nas duże wyzwanie i eksperyment, ponieważ zawodnicy startujący w poprzednich edycjach naszych zawodów traktowali swoje starty jako solidny trening. Decyzja o rezygnacji nie była więc łatwa, ale na przestrzeni lat impreza zaczęło bardzo mocno specjalizować się w kierunku wymagającego enduro i w tym kierunku chcemy podążać. Do tego dochodzą również kwestie czysto organizacyjne i ze względu na mnogość wyścigów występowały przeciągnięcia. Organizacja wyścigów MX i Enduro podczas jednego dnia zawodów to ogromne wyzwanie, które zawodnicy obu klas przypłacali długim oczekiwaniem na swoje starty. Klasa enduro zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, ale zeszłoroczna edycja i frekwencja w tej kategorii, niejako same wyznaczyły dalszy kierunek. W tym roku chcemy dać zawodnikom enduro możliwość uczciwej kwalifikacji poprzez rywalizację na treningu z pomiarem czasu na części trasy. Dzięki temu miejsce w linii wyścigu głównego wyznaczy czas uzyskany na treningu, a musimy pamiętać, że zdarzały się wyścigi, że zawodnicy startowali nawet z czterech linii. Co do samej trasy, to nie obędzie bez przeszkód, podjazdów, które tak lubią zawodnicy, ale jednocześnie chcemy zachować płynność przejazdu. 

  Tegoroczna seria KTMSKLEP.PL ENDURO RACE będzie składać się z dwóch rund, z czego jak nie wyklucza organizator może składać się z dwóch dni. Wówczas pierwszy dzień byłby prologiem, a drugi… ostrą rywalizacją!


  O szczegółach rundy drugiej coś więcej będziemy jednak mogli powiedzieć w okolicach połowy roku. Rywalizacja zostanie z kolei rozegrana w czterech klasach: PRESTIGE, SENIOR 1/EXPERT, SENIOR 2/AMATOR. MASTER. Tak więc 14 kwietnia – kierunek Lidzbark Warmiński! Ekipy X-Cross oczywiście nie zabraknie na miejscu. Pytanie tylko… czy spotkamy tam Ciebie?!

  Więcej informacji i zawodach, w tym regulamin, formularz zapisu znajdziesz tutaj. Zachęcamy także do zajrzenia na oficjalną stronę wydarzenia na Facebooku tutaj.

  fot. archiwum X-cross