Karol Kruszyński. Trzykrotny mistrz Polski w motocrossie zapowiada ostrą walkę!

Utytułowany zawodnik oraz trener w tym sezonie wystartuje w dwóch klasach zawodniczych: MX2 i MX Open. Karol Kruszyński nie tylko pojedzie na dwóch pojemnościach motocykli, ale i w dwóch cyklach: Pucharze i Mistrzostwach Polski w Motocrossie.

Mimo opóźnionego sezonu Karol Kruszyński zapowiada ostrą walkę na torze. Jak sam przyznaje, czas “przestoju” wykorzystał maksymalnie. -Kolejny rok przygotowywałem się pod okiem Łukasza Wysockiego. Wspólnie ułożyliśmy plan na ten wyjątkowy sezon- tłumaczy Karol Kruszyński. -Przesunięcie sezonu okazało się dla mnie korzystne, gdyż zimą przeszedłem zabieg wyciągnięcia zespoleń z moich podudzi. Miałem więcej czasu na spokojne przygotowanie się do sezonu.

Treningi opierały się oczywiście treningach motocyklowych, ale także na zróżnicowanych treningach ogólnorozwojowych. Nie mogę doczekać się, by tę ciężką wielomiesięczną pracę przełożyć na efekty. Moim celem na ten sezon jest dojechać cało i zdrowo. Oczywiście poza tym najważniejszym postanowieniu, chciałbym się dobrze bawić na torze oraz wyciskać z siebie oraz swoich maszyn całe 176%. Kiedy staję na starcie myślę podobnie jak 39 przeciwników stojących obok mnie. Chcę wygrać. Okazji do wygranej będzie sporo. Pierwsza runda Pucharu Polski już 15 i 16 sierpnia w Obornikach. Później praktycznie co tydzień będą odbywały się kolejne zawody.

Kolejno będą to zmagania w ramach Mistrzostw Polski – w Człuchowie, Więcborku, Gdańsku, Strykowie i Głogowie. Sezon motocrossowy zakończy się w październiku na torze w Lipnie, tak rozegrana zostanie druga runda pucharowa. Kruszyński wystartuje na motocyklach marki Yamaha, wyposażonych w opony Dunlop. W klasie MX Open będzie to model YZ450F, zaś w MX2: YZ250F. Puchar Polski od Mistrzostw różni się tym, że jest dedykowany zawodnikom tylko z polskim obywatelstwem. W Mistrzostwach mogą brać udział zawodnicy zagraniczni. W Pucharze nie ma „małej klasy” MX2, czyli Kruszyński jedzie tylko w MX OPEN. Łącznie na sezon wypada po dziesięć wyścigów w każdej klasie mistrzostw i cztery wyścigi pucharowe. Już w zeszłym sezonie Karol Kruszyński zaczął realizację kolejnego wyzwania w swojej karierze. Jako instruktor sportu motocyklowego PZM, został szkoleniowcem młodych fanów off-roadu, którzy ścigają się na pit bike.

Cyklicznie prowadzi treningi na torze w Głażewie. -Rola szkoleniowca w tym sporcie dała mi naprawdę sporo. Dzięki szkoleniom mam inne spostrzeżenie na moją technikę jazdy, która ułatwia mi poruszanie się na motocyklu. Na pewne kwestie wcześniej nie zwracałem uwagi. Teraz kiedy trenuje innych, sam wychodzą inne aspekty na które stawiam nacisk, by udoskonalić swoją technikę jazdy. Technika jest potrzebna, aby jeździć bezpieczniej, mieć większą frajdę z jazdy i mieć większy potencjał do przyspieszenia. Wszystkie te trzy cechy czuję coraz lepiej, myślę że to właśnie zasługa szkoleń- stwierdza Karol Kruszyński.

Karol Kruszyński to kilkukrotny mistrz Polski w motocrossie – m.in. Mistrz Polski MX2 2018, Mistrz Polski, MX2 Junior 2018, Mistrz Polski MX2 Junior 2017, startował również w cyklach międzynarodowych, m.in. Drużynowe Mistrzostwa Świata Motocross of Nations. Aktualny drugi wicemistrz Polski i w klasie MX2 Junior. Ma 22 lata, pochodzi z Torunia.

informacja prasowa