Karolina Jasińska #299 gotowa, aby bronić Pucharu Polski Kobiet w Motocrossie 2019

Karolina Jasińska, zawodniczka Automobilklubu Gorzowskiego, zdobywczyni Pucharu Polski Kobiet MX 2018.

Czy start w Pucharze Polski MX to Twój tegoroczny debiut w zawodach?

Zgadza się, moje pierwsze zawody w tym sezonie będzie to start w Pucharze Polski w Olecku.

Zasiliłaś w tym roku szeregi teamu Bros Racing. Jak do tego doszło?

Hm…Jak do tego doszło? Już w sezonie 2018 współpracowałam z braćmi Kędzierskimi. Współpraca była bardzo owocna i efektywna. Na przełomie roku 2018/2019 często odwiedzałam ekipę Bros Racing by wspólnie trenować na siłowni i na moto. Z początkiem roku ’19 Karol zaproponował mi jazdę w zespole BR, długo się nie namyślałam. Tak oto w nowym sezonie pojadę w teamie Bros Racing.

Na jakim moto pojedziesz?

Pojadę na motocyklu Yamaha YZ250F 2019. W 2018 roku wystartowałam na motocyklu Yamaha, motocykl bardzo mi się spodobał. W nowym modelu mamy wiele dodatków, które są na ’+’.

Jak przepracowałaś zimę?

Zimę przepracowałam bardzo solidnie. Przygotowania zaczęłam już we wrześniu na gorzowskiej siłowni. Na motocyklu trenowałam razem z Bros Racing, nawet podczas słabej pogody.

Która z tegorocznych rund MP MX może być dla Ciebie najtrudniejsza i dlaczego?

W sezonie 2019 na pewno wystartuje we wszystkich rundach Mistrzostw Polski i Pucharze Polski oraz chciałabym wziąć udział w zawodach za granicą, będą to m.in Mistrzostwa Niemiec oraz LMBB. Myślę, że najtrudniejszą rundą mogą być zawody w Ornecie, ponieważ nigdy nie jeździłam na tym torze, ale mimo to dam z siebie 110%.

Bros Racing