Karolina Jasińska marzy o najwyższym stopniu podium MX Kobiet

Choć czuję lekki niedosyt, to jestem zadowolona z minionego sezonu. Zostałam Vice Mistrzynią Polski oraz zdobyłam Puchar Polski w klasie MX Kobiet. Brakuje mi jeszcze najwyższego stopnia podium w Mistrzostwach Polski, do czego z pewnością będę dążyła.

Które zawody utkwiły Ci szczególnie w pamięci i dlaczego?

Myślę, że jedna z rund Mistrzostw Polski w Lipnie. Były to zdecydowanie moje najsłabsze zawody w tym sezonie. Ciężko mi się jechało z myślą, że na tym torze zginęły koleżanki, z którymi się ścigałam.

Co byś zmieniła w swoich przygotowaniach i treningach, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki?

Hm, przygotowania do zeszłego sezonu były całkiem niezłe i myślę, że za dużo nie będę w nich zmieniać.

Na jakim elementem jazdy musisz szczególnie popracować?

Głównie skupiam się na lepszym dojeździe zarówno do zakrętów i hopek.

Co byś zmieniła w regulaminach zawodów w Polsce?

Myślę, że zmieniłabym formę zapisów na zawody oraz ich kwotę. Dlaczego zawodnicy, którzy nie zapiszą się w terminie muszą płacić więcej?

W jaki sposób zamierzasz przepracować zimę?

Na pewno bardzo intensywnie. Jeśli pogoda jest sprzyjająca trenuję na moto, a jeśli nie, to udaję się na siłownię. Mamy w planach również wyjazd w cieplejsze kraje, by móc jak najwięcej trenować na motocyklu.

Na jakim sprzęcie wystartowałaś?

Startowałam na Yamaha YZF250, motocykl był dostosowany do moich potrzeb. Niestety przed jedną z rund Pucharu Polski odmówił posłuszeństwa, przez co byliśmy zmuszeni do zakupu nowej Yamahy YZF250. Bardzo dziękuję osobom, które umożliwiły mi szybki zakup nowego motocykla. W sezonie 2022 nadal będę reprezentowała barwy Yamaha.

Kto sponsorował Cię w tym roku i czy jest szansa, aby w nowym sezonie pojawili się nowi sponsorzy?

Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej rodzinie oraz bliskim, którzy zawsze we mnie wierzyli. Podziękowania należą się również dla Człuchowskiego Auto Moto Klubu Poltarex, Busrent – wypożyczalni aut, busów i lawet, BIKE BY SG, Yamahy Motor Polska, Ścigacza, #motokartserwis. Odnośnie przyszłego sezonu rozmowy cały czas trwają z różnymi firmami.

Czy masz w planach starty poza granicami kraju?

W planach jest start głównie w Mistrzostwach Polski. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ustaleniami i dobrze przepracuje zimę, chciałabym pójść wyżej. Celuję w Mistrzostwa Niemiec czy Mistrzostwa Europy.

Jak oceniasz poziom dyscypliny w której się ścigasz, jest progres czy regres?

Patrząc na liczbę uczestników startujących to uważam, że jest regres. Z roku na rok frekwencja jest coraz słabsza, co bardzo smuci. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe, spowodowane pandemią Covid-19.

Jaka powinna być rola PZM w rozwoju motorsportu?

Moim zdaniem powinni bardziej promować sporty motorowe. Jak również okazywać większe wsparcie dla utalentowanych zawodników.

fot. Nuka Nuka