Karty odkryte! Tomek Wysocki w sezonie 2021 – trzy serie Mistrza

Nasz najlepszy zawodnik MX wyjawił jak będzie wyglądał ten sezon w jego wykonaniu. Mistrzostwa Europy EMX OPEN, Mistrzostwa Czech (MMĆR) oraz Mistrzostwa Polski. Najciekawszy jest jednak fakt powrotu naszego mistrza do swego dawnego teamu, czeskiego JD GUNNEX KTM Racing Team (poprzednio JD 191).

Dwa lata przerwy na arenach międzynarodowych to dla zawodnika, którego marzeniem zawsze było startować z najlepszymi na świecie spora przerwa. W międzyczasie Tomek Wysocki zdobył praktycznie wszystko co było do zdobycia w Polsce. Aktualny podwójny mistrz kraju dążył do powrotu na tory europejskie, bo jak wiadomo starty w kraju nie dają na jego poziomie sportowym pożądanego progresu. Z konieczności startując w kraju i sporadycznie w Czechach, Tomek nie zaniechał jednak starań o powrót na europejskie areny. Miło zatem poinformować, że te starania zostały uwieńczone sukcesem, i po porozumieniu z czeską ekipą znaną z MŚ MXGP, nasz najlepszy rider będzie reprezentował biało-czerwone barwy w klasie EMX OPEN (5 rund) podczas rund MXGP. Dodatkowo pojedzie cykl Mistrzostw Czech (kilka niekolidujących rund na 7 w całym cyklu), a także Mistrzostwa Polski (6 lub 5 rund, najprawdopodobniej w klasie OPEN). Przesiadka z Yamahy z powrotem na KTM stała się więc faktem.

Ostateczna ilość zawodów będzie zależała od tego jak finalnie ukształtują się planowane kalendarze. Największy wpływ na to może mieć oczywiście…COVID. Nie zmienia to jednak faktu, że Tomek od jakiegoś czasu bardzo mocno trenuje na zgrupowaniu w Hiszpanii, pod okiem wynajętego przez team trenera, wraz z pozostałymi członkami swej nowej/starej ekipy. Obecnie do teamu JD GUNNEX KTM należą: Jose Butron (Hiszpania), Jakub Teresak (Czechy), Lorenzo Locurcio (Wenezuela/USA), stary wyjadacz Filip Neugebauer (Czechy), Radek Vetrovsky (Czechy) i Jaroslav Katrinak (Słowacja). Najciekawiej wygląda obecność niedawno zakontraktowanego Locurcio który zastąpił Brytyjczyka Adama Sterry. Ten egzotyczny gość z Wenezueli jest dobrze znany w USA, brał bowiem wiele razy udział w Mistrzostwach Świata i USA w Supercrossie. Tym razem wystąpi wraz z Butronem w klasie MXGP w MŚ.

Nasz reprezentant jako jedyny z tej licznej drużyny wystartuje w EMX OPEN. Natomiast na pewno zabraknie Tomka w niemieckim ADAC i to jest pewna niespodzianka, ale gdy spojrzymy na ilość wspomnianych wcześniej cykli i zawodów w których Tomek wystartuje, jest jasne, że byłoby tego po prostu zbyt wiele. Jest jednak i dobra wiadomość. Tomek planuje 1-2 starty w MŚ MXGP, i chodzi min. najprawdopodobniej o Loket, zatem kibice będą mogli zobaczyć w końcu naszego mistrza wśród najlepszych na świecie, oraz na antenie Eurosportu. Tomkowi życzymy bardzo udanego i bezproblemowego sezonu, spokojnych przygotowań oraz pełni sił i zdrowia. Oby wszystko poszło po jego myśli i obyśmy się mogli cieszyć regularną obecnością naszego mistrza na zagranicznych arenach MX. Pierwsza runda EMX OPEN planowana jest w dniach 22-23 maja w holenderskim Oss.Więcej o nadchodzącym sezonie, o przygotowaniach i planach oraz o oczekiwaniach Tomka przeczytacie niebawem na łamach X-CROSS.

Tekst: Alek Skoczek, Foto: Alek Skoczek.