Kask Alpinestars Supertech M10 ma już pięć lat, ale nadal jest hitem

Producent przede wszystkim zadbał o zagwarantowanie maksimum bezpieczeństwa i wygody.

Wieloskładnikowa skorupa węglowa została tak zaprojektowana, aby uderzenie zostało „rozproszone” co z kolei pozwala wewnętrznej wkładce EPS lepiej je pochłaniać i skutecznie chronić mózg użytkownika.

EPS o wielu gęstościach ma czterosekcyjną konstrukcję, aby wykorzystany polimer miał różne gęstości w różnych strefach kasku. Wewnętrzny system dopasowania nazwany A-Head pozwala użytkownikowi dobrać kąt, pod jakim kask umieszczany jest na głowie, a opatentowany system wkładek samoprzylepnych MIPS ma na celu ochronę przed uderzeniami rotacyjnymi. Jedną z najbardziej unikalnych cech kasku Supertech M10 jest jego system ochrony obojczyka.

Boki skorupy węglowej są przycięte po bokach hełmu; pod miękką gumową „listwą” po bokach jest umieszczona jedynie wkładka EPS, która wytłumi uderzenie w obojczyk podczas upadku. Daszek (nie jest niestety regulowany) posiada specjalny system zabezpieczający który sprawia, że jedynie mocne uderzenie spowoduje jego oderwanie. Dzięki systemowi wentylacyjnemu rider cały czas odczuwa chłód podczas jazdy. Do kasku pasują wszystkie typy gogli. Kask jest niezwykle lekki, waży ok. 1370 gramów.