Kierunek Malechowo

Przed nami V i VI Runda Mistrzostw Europy Centralnej MACEC, V i VI Runda Mistrzostw Polski oraz V i VI Runda Pucharu Polski w Rajdach Enduro (15/16.07). Enduro w Malechowie brzmi jak zawołanie rycerstwa do boju. Bo rzeczywiście, to miejsce kultowe cieszące się uznaniem wielu offroadowych riderów.

Co prawda baza zawodów po raz drugi znalazła dla siebie miejsce w pobliskim Żegocinie, pozostaje jednak jedną z najciekawszych imprez enduro w Polsce. Organizatorem jest reaktywowany MX Koszalin, zaś dyrektorem zawodów sprawdzony w bojach Waldek Iracki.

Dwudniowe zmagania zostaną rozegrane na ponad 30-kilometrowej pętli, na której czekają na riderów próby szybkości MX i Enduro (odwołana próba Extreme). Miejmy nadzieję, że pogoda figla nie spłata. W ubiegłym roku organizatorzy na kilkanaście godzin poprzedzających start pierwszego zawodnika musieli zmodyfikować przygotowaną już trasę. Był to efekt nawałnic, które przeszły nad okolicą i niektóre odcinki stały się nieprzejezdne.

Na szczęście na amatorów nie trafiło, dokonano błyskawicznej korekty dojazdówek i można było ruszać. Oczywiście najbardziej atrakcyjnym miejscem dla zawodników i kibiców jest piaskownia. Bez piaskowni nie ma ścigania, tu zawodnicy rywalizują od momentu, gdy do Malechowa przywędrowało enduro.

Właścicielką jest Daria Podpirko, i gdy na piaskowej hałdzie pojawił się pierwszy motocykl (było to pięć lata temu) zakochała się w tym sporcie i jest z endurowcami do dzisiaj. Sama na moto nie jeździ, ale mając uprawnienia do obsługi koparki wie co to hardcore. Zresztą zakochanych w enduro jest więcej, o czy świadczy przychylność miejscowych władz i niezwykła gościnność mieszkańców Żegocina. (koordynaty GPS – baza rajdu: GPS: N 54.28015952827438 E 16.601028442382812

 WYNIKI

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyluzuj z luzami
Następny artykułPolacy pod Verdun