Klub Motorowy Stryków na gali. Podsumowanie sezonu 2023 w sportach motorowych.

Zwycięstwo w klasyfikacji klubowej, liczne grono zawodników uhonorowanych pucharami i voucherami… Prezes KM Stryków miał niewątpliwe powody do zadowolenia podczas uroczystego zakończenia sezonu 2023 zorganizowanego przez Zarząd Okręgowy PZM w Łodzi. Impreza odbyła się w Sali Konferencyjno-Bankietowej „Bachus” w Czarnocinie.

Miniona sobota to niewątpliwie ważny moment dla wszystkich uczestników spotkania. Do tej pory stawali na maszynie startowej by walczyć o punkty, teraz bez spiny mogli wreszcie porozmawiać, podzielić się wrażeniami z minionego sezonu i wejść na podium odbierając zdobyte trofea.

Uroczystość nabrała charakteru tym bardziej szczególnego, że na zaproszenie prezesa ZO PZM w Łodzi Mirosława Nicowskiego puchary i nagrody wręczali burmistrz Strykowa Witold Kosmowski oraz zastępca Tamara Barańska-Kiemaczyńska. Obydwoje jednocześnie zostali uhonorowani przez ZO PZM w Łodzi pamiątkowymi plakietkami za ogromne wsparcie i pomoc KM Stryków zarówno w jego działalności statutowej, jak i organizacji zawodów.

Zacnym włodarzom towarzyszyli Wice Prezesi Bohdan Łabecki i Bartłomiej Archman oraz Skarbnik KM Stryków Marcin Kośmider. Poza pucharami wyróżnieni riderzy otrzymali wartościowe vouchery do zrealizowania w Bros Racing Łukasza i Karola Kędzierskich. Tyle tytułem jakże miłych formalności, teraz czas na strykowskich zawodników.

W klasie MX65 Mistrzostw Strefy Polski Centralnej na podium stanęli Tymoteusz Dąbrowski (1.), Adrian Bugajny (2.), Kacper Kośmider (3.). W klasie Kobiet drugie miejsce zdobyła Karolina Kośmider, w MX Open trzeci był Damian Kwestarz, a w klasie MX2 B i C liderem został Filip Superson, natomiast trzecie miejsce zajął Dominik Markowicz. Z kolei w Mistrzostwach Okręgu Łódzkiego CC w klasie Młodzik drugie miejsce uzyskał Adrian Bugajny, w klasie Open także drugi był Damian Kwestarz, a trzeci Hubert Miśkiewicz.

W rozmowie ze Zbyszkiem Orłamowskim padło wiele ciepłych słów nie tylko o samych podopiecznych, ale także gorące podziękowanie skierowane pod adresem Tomka Gabary, instruktora Szkółki Motocrossowej od lat funkcjonującej przy KM Stryków. „Należy też wspomnieć o innych bardzo dobrych zawodnikach, którzy pracowali na ostateczny wynik w klasyfikacji klubowej: Stanisław Krul, Mikołaj Kacprzak, Patryk Skotarek, Filip Smolczyński, Jakub Kądzielawski, Dawid Ubysz, Przemysław Skrzyniarz czy Radosław Zdziarski to także nasza chluba.

Muszę też wspomnieć o zagranicznym sukcesie Tymka Dąbrowskiego, który w Mistrzostwach Czech zajął w klasie MX65 czwarte miejsce. Jesteśmy z nich wszystkich bardzo dumni”. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Finał imprezy to poczęstunek jaki zaserwowano wszystkim gościom, na stołach znalazły się m.in. słynne czarnocińskie pierogi. Do zobaczenia w sezonie 2024!

Tekst i zdjęcia: X-cross