Kolejna edycja KTMSklep Enduro Race na jeszcze wyższym levelu

  Zaczęło się niewinnie, bo od wspólnej inicjatywy KTMSKLEP.PL i Warmińskiego Auto-Moto Klubu/Budokop Beton, której celem było zorganizowanie extremalnych zawodów dla miłośników moto-offroadu – miał być fun!

  Wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę i od samego początku zawodnicy nie szczędzili pozytywnych komentarzy pod adresem KTM Wojciechowicz Enduro Race Extreme. Taki odbiór nie mógł pozostać przez nas zlekceważony, tak więc po pierwszej edycji przyszła kolej na kolejne rundy, a w kolejnych latach na cykliczne serie!

  O wyjątkowości eventu nie decyduje jedynie świetny teren, jakim może pochwalić się Warmiński Auto-Moto Klub/Budokop Beton ze swoim torem w Lidzbarku Warmińskim, ale przede wszystkim różnorodność tras (piach, opony, belki to tylko niektóre z atrakcji), na której zmierzyć mogą się zarówno totalni amatorzy, jak i ci, którym coraz bliżej do poziomu PRO, a nawet PRO riderzyi! Na trasach KTMSKLEP.PL ENDURO RACE ścigały się już takie gwiazdy polskiego off-roadu jak Krzysiek Nędzka, a nawet Adam Tomiczek, czy też Łukasz Kurowski (Multichampion motocrossowych Mistrzostw Polski). Przez minione lata wieść o najbardziej pomarańczowym evencie wyścigowym w Polsce szybko rozeszła się także poza biało-czerwone granice i dotarła do szerokiego grona riderów spoza Polski, w tym z Rosji i Białorusi.

  Najbardziej pomarańczowa seria wyścigowa w Polsce – KTM Wojciechowicz Enduro Race Extreme – w sezonie 2017 wskoczyła na wyższy level! Było jeszcze bardziej extreme, z większymi emocjami, kozackimi nagrodami i… z nową nazwą KTMSKLEP.PL ENDURO RACE! W sezonie 2018 działo się grubo, ale w sezonie 2019 nie zamierzamy zwalniać tempa i tradycyjnie powracamy z serią, w trakcie której będziecie mogli zmierzyć się z trudnym terenem, własnymi słabościami i rywalami. Czeka Was po prostu doskonała, wysokooktanowa zabawa! Jesteście READY?! Event napędza Warmiński Auto Moto Klub/Budokop Beton, największy sklep internetowy w Europie Środkowo-Wschodniej – KTMSKLEP.PL i Orlen Platinium!

  Tegoroczna seria składać się będzie z 2 rund. Inauguracja serii odbędzie 14 kwietnia 2019 roku. Gdzie? Oczywiście w Lidzbarku Warmińskim!

  HARMONOGRAM SERII 2019, Runda I: 14 kwietnia 2019
  PODZIAŁ KLAS SERII KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2019

  PRESTIGE – wiek minimalny to ukończone 14 lat (w przeddzień zawodów), zawodnicy z licencją  A,B,C Motocross, Enduro, CC motocykl od 125 ccm, wiek minimalny to ukończone 16 lat (w przeddzień zawodów), licencja A Motocross/Enduro/Cross Country, motocykl 2T powyżej 125 ccm do 500 ccm oraz 4T powyżej 250 ccm do 650 ccm

  Senior 1/EXPERT –  zawodnicy z licencją wiek minimalny to ukończone 14 lat (w przeddzień zawodów) do 21 lat (zawodnicy poniżej 21 lat lub kończący 21 lat w danym roku rywalizacji), licencja A Motocross/Enduro/Cross Country, motocykl 2T- do 125 / 4T – do 250 ccm, oraz uczestnicy bez licencji sportowej, wybitnie wyróżniający się poziomem umiejętności w poprzednich edycjach zawodów KTMSKLEP ENDURO RACE w klasie SENIOR 2 oraz zdobywcy miejsc 1-3  w sezonie 2018 oraz 2017 , wiek minimalny to ukończone 18 lat (w przeddzień zawodów), wymagane złożenia oświadczenia o stanie zdrowia, posiadanie ubezpieczenia NNW/dostępne do wykupienia podczas KTMSKLEP ENDURO RACE/ motocykl od 125ccm.

  Senior 2/AMATOR – zawodnicy bez licencji sportowej wiek minimalny to ukończone 18 lat (w przeddzień zawodów), wymagane złożenie oświadczenia o stanie zdrowia, posiadanie ubezpieczenia NNW/dostępne do wykupienia podczas KTMSKLEP ENDURO RACE/ motocykl od 125ccm.

  Master – wiek od 40 lat – zawodnicy którzy ukończyli lub kończą w danym roku 40 lat (w sezonie 2018 są to urodzeni w całym 1979 roku i wcześniej

  WARUNKI STARTU

  • opłacenie wpisowego: 115 PLN + 10 PLN kostka chronometrażu + 25 zł NNW
  • podpisane oświadczenie o stanie zdrowia. Obowiązkowe dla amatora
  • obowiązkowe szkolenie dla amatora – przeprowadzone zostanie tuż przed wyścigami
  • posiadanie ubezpieczenia od NNW na czas trwania zawodów dla amatora (dostępne będzie w biurze zawodów).

  Nie czekaj! Jeśli czujesz, że jesteś READY TO RACE, wypełnij formularz*

  *Aby wziąć udział w KTMSKLEP.PL ENDURO RACE należy przed zawodami wypełnić wyżej wskazany formularz. Formularz zgłoszeniowy można pobrać, wypełnić i przesłać poczta e-mail na adres: klub@wamk-lidzbarkwarminski.pl. Zachęcamy do takiej formy rejestracji.