Kolejna runda WESS po dłuższej przerwie znowu na tapecie. Taddy GO!

Tym razem zawodnicy pojadą na kultowym, najbardziej znanym i lubianym torze w Wielkiej Brytanii Hawkstone Park niedaleko Shrewsbury.

To tam właśnie zaczęto jeździć cross już w latach 30., pierwsze krajowe zawody rozegrano w roku 1951, a wkrótce potem pojawiło się Grand Prix Motocross. Kolejnym krokiem była organizacja zawodów cross country przy wykorzystaniu istniejącego już toru MX, by w końcu zacząć organizować wyścigi w stylu klasycznego enduro.

Manuel Lettenbichler_

I w takiej właśnie konwencji zostanie rozegrana runda World Enduro Super Series. Dzięki staraniom organizatora zawodow Paula Edmondsona – wielokrotnego mistrza świata enduro i jego zespołu Fast Eddy Racing zarówno zawodnicy, jak i widzowie mogą być pewni, że emocji nie zabraknie. Uwaga wszystkich zapewne skupi się na Niemcu Manuelu Lettenbichlerze który zapewne zrobi wszystko, aby zwiększyć swoją przewagę nad Grahamem Jarvisem i Alfredo Gomezem i utrzymać swoja pozycje lidera choć jak sam przyznaje znacznie bardzie wolałby hard enduro.

Nathan Watson

Piaszczyste lasy raczej są mu nie w smak. Na pewno musi uważać bardzo na Jonny Walkera który jedzie u siebie, na głodnego sukcesu Garcię, a także na naszego Tadka Błażusiaka, który także chce udowodnić, że jego miejsce jest w TOP 3. W sobotę wydarzeniem będzie Fast Eddy Sprint Enduro… W specjalnym teście Motocross i Enduro zawodnicy zmierzą się z czasem, walcząc o jedno z 250 miejsc dostępnych w niedzielnym „Original Fast Eddy” Cross-Country. W niedzielnym głównym wyścigu trwającym dwie i pół godziny, zawodnicy zmierzą się z bardzo trudnym torem MX.

Jonny Walker

Aktualna tabela mistrzostw WESS

  1. Manuel Lettenbichler (KTM – GER) 3570 pkt; 2. Graham Jarvis (Husqvarna – GB) 3460 pkt; 3. Alfredo Gomez (Husqvarna – ESP) 3164; 4. Mario Roman (Sherco – ESP) 2940 pkt; 5. Billy Bolt (Husqvarna – GB) 2725 pkt; 6. Jonny Walker (KTM – GB) 2700 pkt; 7. Josep Garcia (KTM – ESP) 2615 pkt; 8. Taddy Błażusiak (KTM – POL) 2590 pkt; 9. Nathan Watson (KTM – GB) 2091 pkt; 10. Pol Tarres (Husqvarna – ESP) 1965 pkt…

Rok temu w Hawkstone Park Cross-Country na podium staneli: Josep Garcia (KTM – ESP); 2. Nathan Watson (KTM – GB); 3. Billy Bolt (Husqvarna – GB)

fot. WESS