Kontuzjowany Ferrandis kończy swoje starty w AMA SX 2022

Dylan Ferrandis z Monster Energy Yamaha Star Racing nie wystąpi w pozostałych czterech rundach mistrzostw Monster Energy AMA Supercross Championship.

Mistrz Pro Motocross 450 z 2021 doznał kontuzji nadgarstka podczas 450 Detroit Supercross Main Event. Jego celem jest powrót do pełnej sprawności na nadchodzący sezon outdoorowy i obrona tytułu. Mistrzostwa Lucas Oil Pro Motocross Championship rozpoczynają się 28 maja na Fox Raceway w Pala w Kalifornii.

Jeremy Coker — kierownik zespołu Monster Energy Yamaha Star Racing 450
„Patrząc w szerszej perspektywie, zdecydowaliśmy jako zespół, że najlepiej będzie aby Dylan skoncentrował się na powrocie do pełen formy przed sezonem na świeżym powietrzu. To trudny sport i mamy przed sobą wiele wyścigów, więc w tym momencie ważniejsze jest skupienie się na obronie tytułu w mistrzostwach Pro Motocross.”

Dylan Ferrandis – Monster Energy Yamaha Star Racing
„Wspólnie z zespołem postanowiliśmy nie wracać do ścigania się w pozostałych rundach supercrossu. Właśnie wróciłem do jeżdżenia na motocrossie i poczułem, że mój nadgarstek nie jest w pełni gotowy, by kontynuować starty w SX. ”.

fot. MXA