KTMSKLEP.PL Enduro Race – finał

I stało się! W minioną niedzielę w Lidzbarku Warmińskim podsumowaliśmy naszą pomarańczową serię wyścigową, elektryzującą nie tylko region, ale i w coraz większym stopniu także kraj!

Frekwencja dopisała, rywalizacja przebiegła na najwyższych obrotach, puchary serii 2017 zostały rozdane! Trzecia runda KTMSKLEP.PL ENDURO RACE przechodzi do historii! Blisko 20 kresek powyżej zera, bezchmurne niebo, lekki wiaterek i trasa przejechana przez riderów rywalizujących w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski Cross-Country! To wszystko złożyło się na naprawdę mocno odkręcone manetki gazu i dynamiczną rywalizację zarówno na trasie MX jak i Enduro, która jak warto dodać stanowiła odwróconą trasę edycji drugiej… oczywiście z porcją kilku nowych niespodzianek!

KLASA S1 ENDURO

Do rywalizacji w klasie S1 Enduro przystąpiło tym razem 6 szoferów, spośród których najlepszym okazał się Jakub Świder, dosiadający motocykla KTM. Zwycięstwo pozwoliło Jakubowi dorzucić do puli punktów swojego konta aż 100 oczek, czym przypieczętował swoją dominację w tegorocznym cyklu KTMSKLEP.PL ENDURO RACE!

KLASA S2 ENDURO

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najwięcej w całym cyklu działo się właśnie w klasie S2 Enduro, czyli najliczniej obstawionej klasie cyklu! Przez cały sezon zacięta walka toczyła się tutaj między Marcinem Bąkowskim, a Damianem Szerszeniewskim. Podczas finałowego starcia triumfował Szerszeniewski, ale w ogólnym rozrachunku więcej punktów po 3 eliminacjach zdobył Bąkowski i to on został Mistrzem!

KLASA 85

W 85-tkach działo się tym razem naprawdę grubo! Na liście startowej znaleźli się zawodnicy KTMSKLEP.PL KIDS TEAM w składzie Mikołaj Białecki, Igor Lemańczyk, Wiktor Sobiech, Wiktor Rafalski i Mateusz Szafrański.

Nie zabrakło także tegorocznego Wicemistrza Polski MX65 – Jakuba Kowalskiego! Na piaskach lidzbarskiego toru MX najlepiej czuł się jednak Białecki, który zdeklasował rywali w obu biegów. Wynik 1-1 dał mu oczywiście miejsce na szczycie podium. Drugi był Kowalski a trzeci teamowy kolega Białeckiego – Lemańczyk. Numerem jeden tegorocznej serii okazał się ostatecznie Jakub Kowalski, który po starcie w pierwszej i trzeciej rundzie zgromadził 182 punkty. KLASA JUNIOR

W Juniorach swoją doskonałą dyspozycję potwierdził Bartłomiej Warda. Wynik 2-1 dał mu miejsce na szczycie podium i pozwolił jednocześnie zdobyć tytuł w swojej klasie.

KLASA S1

W motocrossowej rywalizacji Senior 1 triumfował Jakub Baranowski. Zwycięzca drugiej eliminacji (1-1) i w tę niedzielę powtórzył wyczyn z sierpnia, czym dorzucił do swojego konta okrągłą setkę punktów. A to tylko potwierdziło jego dominację w tym sezonie i pozwoliło podsumować serię na najwyższym szczycie pudła.

KLASA S2

„Es dwójka” to z kolei pełna dominacja Tomka Lango i to przez cały sezon! Począwszy od kwietniowej walki w błocie, poprzez sierpniowe ściganie w rundzie drugiej, a na niedzielnym finale kończąc, Lango triumfował zawsze z kompletem punktów! Po 3 eliminacjach zgromadził więc 300 punktów, dzięki czemu zwycięskie trofeum trafiło w jego ręce!

KLASA AMATOR

W amatorach wygraną wynikiem 2-1 zapewnił sobie Marcin Szukis.

Tegoroczna seria KTMSKLEP.PL ENDURO RACE dobiegła końca. Jesteśmy naprawdę mega zadowoleni z przebiegu cyklu 2017. Cieszy nas ogromnie fakt, że impreza już na stałe wpisała się do offroadowego kalendarza amatorskich imprez enduro / MX, co zresztą za każdym razem potwierdza frekwencja na starcie! A to motywuje, dzięki czemu wraz z Warmińskim Auto-Moto Klubem możemy Wam zagwarantować jedno – w przyszłym roku 2018 ponownie postaramy się o to, by było na maksa pomarańczowo i jeszcze bardziej extreme!

inf. prasowa, fot. Krzysztof Hipsz