KTMSKLEP.PL ENDURO RACE już w ten weekend! Co wiemy o 1 rundzie i nowej formule?

  O zmianach w wielkim, pomarańczowym ściganiu na ziemiach Lidzbarka Warmińskiego pisaliśmy jakoś w drugiej połowie marca.

  Jak zapowiedzieli wówczas organizatorzy, seria 2019 ma być jeszcze bardziej enduro, o czym ma świadczyć m.in. fakt rezygnacji z wyścigów motocrossowych. Jaka będzie więc 1 runda KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2019 i jej trasa?

  Na pewno dynamiczna! Obecne od wielu lat w dorocznym kalendarzu imprez offroadowych zawody z roku na rok zaskakują nas zmianami – raz większymi, raz mniejszymi. To żywy dowód na to, że osoby stojące za przygotowaniem eventu nie próżnują i wciąż wcielają w życie nowe pomysły i rozwiązania. Tegoroczna seria, o czym już informowaliśmy przyniesie bardzo wyraźny zwrot w kierunku enduro. I nie jest to tylko czcze gadanie. Ekipa Warmińskiego Auto-Moto Klubu / Budokop Beton w rozmowie telefonicznej zdradziła nam dzisiaj kilka smaczków dotyczących tego, czego startujący w KTMSKLEP.PL ENDURO RACE będą mogli się spodziewać na trasie!

  Licząca dokładnie 8200 metrów off-roadowa pętla będzie obfitować w szereg przeszkód. Nie zabraknie więc takich stałych elementów jak piaszczyste podjazdy, potrafiące okazać się – jak pamiętamy z poprzednich rund – bardzo zdradliwe, szczególnie w chwili zbyt dużego odjęcia gazu. Jak warto dodać, do grona słynnych, lidzbarskich podjazdów ekipa WAMK Budokop Beton dorzuciła trzy, zupełnie nowe podjazdy, zlokalizowane w dziewiczym lesie. Jak powiedział nam Daniel Grzelak, dwa podjazdy będą zlokalizowane w bliskiej odległości od siebie, dzięki czemu w zależności od wyścigowej sytuacji, rider będzie mógł zdecydować, którą akurat obierze ścieżkę na szczyt.

  KTMSKLEP.PL ENDURO RACE to także szereg sztucznych przeszkód, czyli tych z gatunku SuperEnduro. Dotychczasowa sekcja SuperEnduro została zmodernizowana i wzbogacona o nasyp z deskami. Prawdziwą petardą zbliżającej się inauguracji serii 2019 ma być druga, dodatkowa sekcja SuperEnduro! Co na niej? To co, fani SuperEnduro kochają najbardziej, a więc opony, specjalnie przygotowany basen z trelinką, belki oraz wyjątkowy napis układający się w napis… zresztą kto przyjedzie, ten zobaczy! Aha, prawie byśmy zapomnieli. Będzie także trochę motocrossu, a dokładniej to 1200 m MX-u!

  FORMUŁA

  Przyświecającemu hasłu „jeszcze więcej enduro” w KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2019. towarzyszy także zmiana formuły zawodów, która co tu dużo mówić, znacznie lepiej będzie odpowiadała formatowi zawodów, serwując znacznie bardziej transparentną rywalizację. Główne wyścigi 4 klas poprzedzi trening kwalifikacyjny, który niczym prolog na Erzberg Rodeo, będzie decydował o starcie z danej linii na starcie. Nitka treningu kwalifikacyjnego zostanie poprowadzona przez tor motocrossowy i sekcje SuperEnduro. Potrwa 1h15min. W tym czasie każdy będzie mógł wykręcić tyle pętli, ile tylko zdoła! Rywalizacja finałowa zostanie z kolei rozegrana w dwóch, 60-minutowych wyścigach. Po pierwszym z nich zawodnicy będą mieli około 1h20min na odpoczynek i przygotowanie się do próby drugiej.

  Zawody zapowiadają się więc bardzo ciekawie i endurowo. O nagrody zadba m.in. największy internetowy sklep KTM w Polsce, czyli sponsor tytularny zawodów – KTMSKLEP.PL, który poza nagrodami rzeczowymi, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich zawodników, przygotował także vouchery na zakupy o łącznej wartości ponad 7.000 zł. Tak więc będzie o walczyć i się bawić!

  Do zobaczenia 14 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim! Ekipy X-Cross nie zabraknie. Więcej informacji i zawodach, w tym regulamin, formularz zapisu znajdziesz tutaj. Zachęcamy także do zajrzenia na oficjalną stronę wydarzenia na Facebooku tutaj.

  HARMONOGRAM

  FORMULARZ

  fot. Łukasz Kręcichwost