Kto nie pojedzie w GP Asia Semarang, czyli dłuuuga lista kontuzjowanych

Posypało się towarzystwo, jest sporo kontuzji ale i rezygnacji z dalszych startów w MXGP.

Ben Watson: uraz nogi podczas treningu w Grand Prix Niemiec, operacja następnego dnia, próba startu w Indonezji. Niestety, nie wyszło i nieobecnośc na GP Asia.

Ben Watson

Antonio Cairoli: Już wiemy, że w tym sezonie nie pojedzie.

Antonio Cairoli

Jeffrey Herlings: Doznał kontuzji kostki podczas okrążenia na łotewskim GP, a mimo to wygrał pierwszy wyścig. Kolejna diagnoza ujawniła złamanie u podstawy kości piszczelowej. Herlings przeszedł operację i powinien wrócić w sierpniu.

Alessandro Lupino: Il Lupo spędził czas na intensywnej terapii po kontuzji w Rosji, wrócił do wyścigów na Prestige Motocross Championship we Włoszech, prawdopodobnie wróci do serii Grand Prix w Czechach pod koniec miesiąca.

Mitch Evans: Mitch mocno poobijamy w Indonezji. Wróci na tor w Loket.

Michele Cervellin: Miky odpadł w rundzie Prestige MX Italia Championship dwa tygodnie temu, przeszedł operacje nadgarstka.

Julien Lieber: Lieber w pierwszym wyścigu na GP Niemiec uszkodził łokieć. Jeszcze wczoraj Lieber poinformował, że rehabilitacja zajmie to trochę czasu i stara się jak najszybciej wrócić.

Julien Lieber

Benoit Paturel: Doznał niewielkiej kontuzji kolana podczas łotewskiego GP, nie wiadomo, kiedy wróci do akcji, ale nie będzie ścigał się w ten weekend.

Benoit Paturel

Evgeny Bobryshev: Evgeny jest po operacji nadgarstka i kości piszczelowej. Ten sezon ma z głowy.

Evgenij Bobryshev

Clement Desalle: Po złamaniu kości piszczelowej raczej już na tor w tym sezonie nie wróci.

Clement Desalle

Shaun Simpson: Został mocno uderzony w czwartej rundzie mistrzostw Wielkiej Brytanii i uszkodził śródręcze. Podjął decyzję o pominięciu dwóch rund indonezyjskich, by pojawić się w Loket.

Davy Pootjes: Rozbił się na pierwszym zakręcie wyścigu kwalifikacyjnego łotewskiego GP i doznał urazu kostki. Podjął decyzję o pominięciu dwóch rund indonezyjskich.

Conrad Mewse: Wyglebił w drugiej rundzie Mistrzostw Wielkiej Brytanii i doznał kontuzji nadgarstka. Powróci do ścigania przed końcem Mistrzostw Świata FIM Motocross.

Conrad Mewse

Jose Butron: Zdemolował lewą nogę podczas testów i opuści resztę rund Mistrzostw Świata FIM Motocross 2019.

fot. MXGP