Kto wygra Red Bull Enduro Ligę? Wkrótce rozstrzygnięcie „na żywo” w Dębskiej Woli

    W niedzielę 18 października uczestnicy Red Bull Enduro Ligi zmierzą się w prawdziwych wyścigach na specjalnie przygotowanej trasie w Dębskiej Woli.

    Mimo, że składająca się z 6 rund online’owa część imprezy dobiega końca to wciąż każdy ma szansę, by dostać się do finału na żywo! Warunkiem kwalifikacji jest wykonanie kompletu video-zadań wyznaczonych przez Tadeusza Błażusiaka i zdobycie minimum punktowego do dnia 30 września. Walka o finał trwa na redbull.pl/enduroliga. Jest o co walczyć! Na wszystkich zakwalifikowanych do finału Red Bull Enduro Ligi czeka dzień pełen moto atrakcji. 18 października staną oni do rywalizacji w unikatowym formacie, na specjalnie rozbudowanym Torze Dębska Wola klubu BKM racing. Zawody rozpoczną się wspólnym, godzinnym ściganiem po wymagającej, ale przejezdnej dla każdego trasie.

    40 najszybszych zawodników awansuje do pucharowej drabinki zwieńczonej 10-osobowym finałem. Nagroda główna – trening 1na1 z Taddym Błażusiakiem! Faza play off będzie transmitowana na żywo w Red Bull TV. Red Bull Enduro Liga to innowacyjne zawody skierowane do miłośników motocyklowego enduro łączące rywalizację online z tą na żywo. Od chwili urochomienia strony zawodów pojawiło się na niej ponad 650 video zgłoszeń przesłanych przez uczestników z całej Polski. Są one odpowiedzią na ogłaszne co tydzień przez Taduesza Błażusiaka wyzwania. Kolejno ujawniane tematy 6 rund online to: podjazd, kłoda, skok, bonus, guma i opona. „Super się Was ogląda w akcji! Wybór najlepszych filmów nie jest łatwy. Pamiętajcie, że każdy ma jeszcze szansę na udział w finale na żywo i prawdziwe ściganie koło w koło. Tam dopiero będzie się działo!” – zachęca do udziału Taddy Błażusiak. Różnorodność, jakość i ilość filmów stworzonych z myślą o Red Bull Enduro Lidze pokazuje, jak mocna i zaangażowana jest grupa miłośników motocyklowego enduro w naszym kraju.

    Przeglądając zgłoszenia na stronie zawodów można zobaczyć jazdę na najwyższym poziomie, dobrze się bawić, głosować na najciekawsze video i wspierać ulubionych zawodników. Po 5 rundach online na szczycie tabeli plasują się doświadczeni riderzy 1. Przemek Kaczmarczyk (105 pkt), 2. Emil Juszczak (99 pkt), 3. Oskar Kaczmarczyk (90 pkt), 4. Dominik Olszowy (89 pkt), 4. Adam Sierant (89 pkt), ale na udział w finale na żywo szanse ma jeszcze każdy! Bez względu na stopień zaawansowania i wcześniejsze uczestnictwo w Red Bull Enduro Lidze. Warunkiem jest zaliczenie każdego z sześciu zadań i zdobycie minimum 10 punktów. Termin na przesłanie brakujących video mija we wtorek 30 września wraz z końcem ostatniej rundy – opony. Rywalizację online i transmisję z finału na żywo możesz śledzić na redbull.pl/enduroliga

    fot. Marcin Kin