Kucharczyk zaatakuje w Gdańsku

Wojtek Kucharczyk (Automobilklub Gorzowski), jeden z najzdolniejszych słuchaczy Akademii Orlen Team, II wicemistrz Polski w klasie MX125 rusza na King of Poland. Czy zasiądzie na tronie w klasie SX125? Przekonamy się już w najbliższy weekend.

Niedawno zobaczyliśmy Cię na testach „niebieskich”. Czy to zapowiedź przesiadki w sezonie 2018?

Tak to prawda, uczestniczyłem w kilkudniowych testach motocykli Yamaha, miałem możliwość sprawdzenia całej gamy „niebieskich” maszyn od dwusuwowej 125 do czterosuwowej 450. Myślę ze na ta chwile jeszcze za wcześnie aby mówić o zmianach marki motocykli, w klasie MX 125 w sezonie 2018 będę lojalny pomarańczom z Mattighofen. Na pewno zebrałem wiele istotnych informacji a stopień przygotowania w okresie zimowym pozwoli podjąć decyzje co dalej.

Najbliższe zawody to supercross, skąd decyzja startu w tej dyscyplinie i czy będzie to Twój pierwszy kontakt z SX?

Miałem wielka ochotę wystartować już w zeszłym roku, ale zabrakło mi wieku, zadecydował jeden dzień !!! Na te zawody dostałem bezpośrednie zaproszenie od organizatora, a w związku z tym ze chciałem spróbować czegoś nowego przyjąłem zaproszenie i wystartuje w najbliższy weekend.

Jak przygotowywałeś się do startu w Gdańsku?

Wprawdzie nie mam żadnego doświadczenia w SX, nie było możliwości przetrenowania elementów toru supercrossowego ponieważ nie mamy w Polsce obiektów gdzie mógłbym się przygotować, ale to nie ma znaczenia, chce spróbować i dobrze się przy tym bawić.

A jakie plany na najbliższe miesiące, nim rozpocznie się nowy sezon?

Po zakończeniu cyklu Mistrzostw Polski zafundowałem sobie kilkutygodniowa pauzę, potrzebowałem troszkę odetchnąć od motocykli, wysiłku i wszelkiej rywalizacji. Od zeszłego tygodnia już rozpocząłem intensywne ćwiczenia na sali, w styczniu i lutym zaplanowane zgrupowania we Włoszech i Hiszpanii. Mam wiele czasu i dokładny plan szkoleniowy, który będę realizował przy współpracy ze sprawdzonymi już trenerami i szkoleniowcami.