Lidzbark gotowy na ostre ściganie

Enduro Race to dzisiaj impreza kultowa, gromadząca dziesiątki riderek i riderów głodnych hard core’owego upalania. Już w najbliższą niedzielę czeka nas pierwsza runda KTMSKLEP.PL ENDURO RACE na torze w Lidzbarku. O przygotowaniach do imprezy opowiada Daniel Grzelak (Warmiński Auto-Moto Klub).

KTMSKLEP.PL ENDURO RACE nie tylko na stałe zapisał się już w dorocznym kalendarzu imprez enduro, ale także wyrobił już sobie mocno swoją markę i poziom. Zawodnicy przyjeżdżając na Waszą pomarańczową imprezę wiedzą, że zawsze mogą liczyć na jakieś nowości na trasie. Czy w tym roku będzie podobnie?

Zawody ktmsklep.pl enduro race wyróżniają się tym, że przede wszystkim tu nic nie jest pewne jeżeli chodzi o trasę. I to nas bardzo cieszy. Z każdą rundą staramy się coś zmieniać i urozmaicać, tak by zaskoczyć zawodników. W tej rundzie na pewno włączymy nowy element na trasie charakteryzujący się leśnym duktem, wąwozem oraz dużym podjazdem, choć cały czas wahamy się czy nie zrobić z niego zjazdu z uwagi na jego trudność w podjeździe. Decyzję pomoże podjąć aura. Dodatkowo odwróciliśmy bieg trasy więc zawodnicy pojadą tak jakby pod prąd tras z lat poprzednich.

Czy ze zmian związanych tylko z nowymi elementami trasy, inauguracja przyniesie jeszcze jakieś nowości?

Nowością związanymi zawodami będzie na pewno to, że podjęliśmy współpracę z firmą pitbike.pl z Torunia. Dzięki tej współpracy rozszerzamy naszą działalność o możliwość testów mini crossów dla dzieci wieku już od 4-5 lat życia. Tak więc każdy może przyjść z dzieckiem na zawody i bezpłatnie skorzystać z testów na specjalnie wybudowanym nowym torze – właśnie dla mini crossów, dzięki uprzejmości firmy Budokop Beton Lidzbark Warmiński. Chcemy, by przygoda z zawodami ktmsklep.pl enduro race kojarzyła całe rodziny, czyli od małych dzieci po dorosłych rodziców. Zawodnicy często przyjeżdżają już kilka dni przed zawodami piknikując u nas i spędzając czas u nas na torze. Od dziś będą mogli aktywnie skorzystać z naszego obiektu razem z dziećmi, a w przyszłości oczywiście stworzymy – jeżeli tylko będą chętni – wyścig pitbike. Wspomnę tylko, że podczas naszych zawodów ktmsklep.pl enduro race pokazowo w wyścigu biorą udział zawodnicy Fundacji Motocyklowe Nadzieje jadący motocyklami o pojemności 65/85 cm3 po trasie cross. Kolejną nowością zapewne będzie klasa Quad.

Na ile pomarańczowych eliminacji w tym sezonie mogą liczyć fani offroadowego upalania?

Zabrzmi to dziwnie, ale w  tym roku z uwagi na dynamiczny rozwój Warmińskiego Auto Moto Klubu zdecydowaliśmy się na organizację dwóch rund. Już tłumacze w czym rzecz, bo skoro dynamiczny to rund powinno być więcej niż w poprzednim sezonie, a będzie o jedną mniej. Niestety sezon motocyklowy w Polsce trwa od kwietnia do października. Bardzo krótko, a w tym czasie nasz klub podejmuje różne wyzwania. Jak wspomniałem w kwietniu organizujemy bardzo ważną dla nas imprezę  KTMSKLEP.PL ENDURO RACE, bez której z nie wyobrażam sobie Warmińskiego Auto Moto Klubu.  Następnie czeka nas przebudowa, a raczej rozbudowa obiektu (mam na myśli budowę trybun oraz budowa melioracji), doprowadzenie prądu  na tor i budowa miejsca rekreacyjnego, służącego dla naszych gości na zawodach  oraz zawodnikom i mieszkańcom poza zawodami. Następnie zajmiemy się organizacją  Mistrzostw i Pucharu  Polski Cross Country, dalej ponownie wrócimy do KTMSKLEP.PL ENDURO RACE. Chcemy także zrealizować to, co mamy w nazwie klubu, czyli  słowo AUTO. To także ukłon w stronę naszych partnerów firmy PLATINUM ORLEN OIL oraz BUDOKOP BETON… W planach mamy organizację  zawodów dla samochodów terenowych lub tzw. wrack race. Decyzja zapadnie lada dzień. Sezon zakończymy z  zaprzyjaźnioną włoską  firmą motocyklową testami motocykli w Grecji w październiku. Tak więc jak widać pracy mamy co niemiara.

Wasza impreza słynie z totalnie odmiennych warunków pogodowych. Jaką aurę zamówiliście na 8 kwietnia 2018?

Tak, to prawda ostatnie lata to zupełny rollercoaster pogodowy. Jeszcze dwa lata temu polewaliśmy tor zakupionymi specjalnie pompami oraz przy pomocy specjalistycznych pojazdów,  a teraz od dwóch lat pogoda z reguły dyktowała warunki na torze naprawdę hardcorowe. W tym roku najnowsze prognozy przewidują 21 stopni Celsjusza  z pięknym słońcem, co zapowiada fantastyczne ściganie, a wszystkie miejsca w których w poprzednich latach były trudno przejezdne zostawiamy do wyschnięcia tak, by były gotowe na kolejne zawody. Niemniej zapewne atrakcji na trasie nie zabraknie.

fot. Łukasz Kręcichwost, Krzysztof Hipsz

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKaski dla flagowych
Następny artykułZ kim pojedzie Paturel?