Lonka wygrywa u siebie

Za nami piąta (choć czwarta w kolejności) runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej. W minioną niedzielę na torze „Magiera” w Opatówku koło Nekli wystartowało 183 riderów, w tym dziewięć pań i dwie dziewczynki na 65-tkach.

O dwóch najmłodszych długowłosych blondyneczkach – Wiktorii Kupczyk z WKM Wschowa i Zuzi Kąciąk WKM Wrocław musimy wspomnieć, bowiem obie wykazują się niesamowitą determinacją. A tej będzie musiało im starczyć jeszcze na dłużej, zanim skończą lat 14 i będą mogły ścigać się już w klasie MXKobiet.

W ich aktualnej klasie MX65 w Nekli obejrzeliśmy ciekawe ściganie. Kibice przecierali oczy ze zdumienie, co te dzieciaki robią na swoich motocyklach i jak szybko potrafią się pozbierać nawet po poważnie wyglądających „glebach”. Po dwóch wyścigach na podium stanęli Franek Karczewski z Motoklubu Oborniki przed Karlem Von Głowackim z KM Szczecin i Filipem Seniukiem z OKM Ostrów.

Klasa MX85 i MX Kobiet tradycyjnie, jak to jest podczas jednodniowych zawodów, pojechała razem. W jednej i w drugiej klasie kolejność na podium w Nekli była dokładnie taka jak pokazuje też klasyfikacja sezonu. Fabian Fedyczkowski z WKM Wschowa, Kacper Chrostowski z KM Chojna i Paweł Zarzecki SKM Słońsk, a wśród pań Karolina Jankowiak z Głogowa, Karolina Jasińska z AK Gorzów i Kasia Śron z OKM.

W połączonych wyścigach klasy MX Open i MX Junior, pierwszy na mecie dwukrotnie meldował się Dominik Bolewicz z Automobilklubu Głogów, ale za jego plecami „biła się” młodzież. Niesamowitą walkę stoczyli klubowi koledzy z Gorzowa Wojtek Kucharczyk i Wiktor Jasiński z faworytem lokalnej publiczności Damianem Ślugajem, który od tego sezonu zmienił barwy klubowe przechodząc z MKS Nekli do Poltarexu Człuchów.

Ku radości kibiców ostatecznie to właśnie Ślugaj stanął na najwyższym stopniu podium, Kucharczyk był drugi, Wiktor trzeci. W Open drugie miejsce padło łupem Emila Przystupy z Głogowa, a trzecie miejsce wywalczył Piotr Dereń z Obornik. W klasie MX2C walka pomiędzy Kamilem Nowakowskim z OKM a liderem klasyfikacji Dawidem Słabym z LSM Bry-Tech, tym razem na korzyść tego pierwszego. W drugim biegu Słaby zaliczył poważnie wyglądający upadek, ale do mety dojechał jako czwarty i to dało mu drugie miejsce na podium.

Trzecie miejsce dla zawodnika gospodarzy Karola Pawlaka. W MX1C dwa zwycięstwa Dominika Kazimierczaka ze Wschowy, który jechał z kontuzjowaną ręką… Drugie miejsce dla Pawła Adamczyka z Gorzowa, a trzecie dla Niemca Chrisa Seifferta, reprezentującego KM Chojna. A któż mógł wygrać w Mastersach? Oczywiście, skoro zawody w Nekli, to Jacek Lonka! Mistrz Polski odjechał wszystkim, a reszta biła się o dwa pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie Andrzej Szalbierz z MKS Nekla nie mógł pozwolić się wyprzedzić na własnym torze i przyjechał drugi przed Grzegorzem Jankowiakiem z AK Głogów! Kolejna runda Strefy Zachodniej w Ostrowie Wielkopolskim 16 lipca! W imieniu organizatorów zapraszamy!

tekst i fot.: Ewa Kowalewska (MXFoto).