Maks Chwalik ruszył na podbój Europy, teraz przed nim Puchar Polski w Olecku

Rok 2019 rozpocząłem pechowo. 9-go stycznia miałem wypadek na treningu w Hiszpanii i uległem poważnej kontuzji. Mój program treningowy przygotowujący mnie do startów w Mistrzostwach Europy został przerwany.

Dopiero w kwietniu mogłem wznowić treningi. Obecnie trenuję z moim trenerem Justinem Morrisem JMMX oraz Panem Markiem Dąbrowskim Duust Racing według nowego planu, którego celem jest przygotowanie mnie do finału Mistrzostw Europy. Sezon 2019 rozpocząłem startem w mistrzostwach Wlk. Brytani w Hawston Park – to bardzo ciężki i wymagający tor, jechałem w ścisłej czołówce więc tym bardziej jestem zadowolony z mojego występu, i optymistycznie patrzę w przyszłość. Następnie wystartuję w Mistrzostwach Europy NE Zone w Kovel na Ukrainie, tak więc start w Pucharze Polski będzie moim trzecim startem w sezonie.

Dąbrowski/Chwalik

Startować będę na motocyklu KTM SX 85, który tak jak w poprzednich latach został przygotowany przez firmę GRS Grizzly Racing Service. Jesteśmy zadowoleni z ich pracy, sprzęt spisuje się doskonale, więc nie zdecydowaliśmy się na żadne zmiany. Bardzo lubię startować w Polsce, przed polską publicznością. Trochę podrosłem, nie mam już problemów ze zbyt niskim wzrostem, pozwala mi to znacznie pewniej prowadzić motocykl. Nie mogę się już doczekać startów w Mistrzostwach Polski, zaprezentować i spotkać się z moimi Kibicami – mam nadzieję, że im się spodoba, bo przecież to dla nich jeździmy.