Marka METZELER zdobywa tytuł Mistrza Świata FIM Enduro

GP Francji kończy sezon 2019, a marka METZELER świętuje kolejne dwa tytuły mistrza świata ze Stevem Holcombe w klasie E3 i Loicem Larrieu w klasie E2.

Wcześniej, Andrea Verona zdobył najwyższy stopień podium w klasie juniorskiej. Niewielkia miejscowość Ambert gościła ostatni etap Mistrzostw Świata FIM Enduro. Podobnie jak w latach ubiegłych klub motocyklowy Livradois zorganizował doskonałe widowisko. Weekend pod znakiem GP Francji był pełny adrenaliny, a jego finał dostarczył jeszcze więcej emocji, podczas zmagań dwóch zawodników marki METZELER, którzy walczyli o mistrzowski tytuł. Loic Larrieu i Alex Salvini włożyli w weekendowe zmagania masę energii i maksymalnie wykorzystali swoje umiejętności.

Zawody we Francji zakończyły się zwycięstwem Loica Larrieu, który dominował na własnym podwórku. Dla odmiany, sobotnie zmagania wygrał Steve Holcombe, który po raz piąty wywalczył tytuł mistrza świata w klasie E3. Podczas Enduro GP angielski jeździec z całych sił starał się utrzymać tytuł wygrany w ubiegłym roku, po tym jak przez prawie cały sezon zmagał się z chorobą. Ostatecznie musiał zrezygnować ze zmagań i zadowolić się drugim miejscem. Podczas GP na własnym podwórku Loic Larrieu (zespół TM Racing Factory) zdominował drugi dzień zmagań, zdobywając najwyższe miejsce na podium. Doskonale zaprezentował się również Thomas Oldrati (zespół Honda RedMoto) na oponach METZELER MCE 6 DAYS EXTREME. Kierowca Hondy zajął odpowiednio trzecią i czwartą lokatę w poszczególne dni zawodów. METZELER świętuje tytuł Loica Larrieu (zespół TM Racing Factory). Jeździec wygrał oba dni zawodów i odzyskał dwupunktową stratę w klasyfikacji, która oddaliła go od Alexa Salviniego (S2 Motosport Honda RedMoto Sembenini Team). Obaj jeźdźcy rozegrali niesamowity wyścig, a bitwa między nimi rozegrała się w końcówce, podczas specjalnego finału.

Weekendowe zmagania we Francji ukończyło trio jeźdźców marki METZELER. W klasie E2 byli to również zawodnicy z zespołu JET Zanardo – Giacomo Redondi i Joe Wootton. Steve Holcombe (zespół Beta Factory Enduro) zdobył upragniony tytuł w niedzielę i zakończył sezon 2019 dwoma kolejnymi zwycięstwami tego dnia. Danny McCanney (zespół TM Racing Factory) ukończył oba dni zawodów na drugim miejscu. Jeździec z wyspy Man zakończył wyścig zdobywając srebrny medal. GP we Francji zakończyła Mistrzostwa Świata FIM Enduro 2019.