ME Enduro zaliczone, Krywult zwycięzca

Sześciu zawodników i jedna zawodniczka reprezentowali Polskę podczas drugiej rundy mistrzostw Europy Enduro rozegranej w rumuńskiej miejscowości Bacau. Sebastian Krywult, kapitan polskiej kadry, pewnie wygrał rywalizację w klasie Senior.

Młodsi koledzy starali się dotrzymać mu tempa i również zanotowali niezłe rezultaty indywidualne. Rafał Bracik w sobotę zameldował się na 4-tej pozycji, a w niedzielę na 6-tej w klasie 2504T. Jego młodszy brat Aleksander ukończył odpowiednio na 8 i 10 miejscu w klasie Junior do lat 20. Kamil Szuta zajął 6-te i 9-te miejsce, a Jakub Kucharski był dwukrotnie ósmy.

Najmniej szczęścia miał Damian Magierowski, który zanotował groźnie wyglądający upadek na jednym ze skoków i złamał nogę. Agnieszka Smolińska po przygodach na bardzo trudnej dla klasyfikacji Kobiet trasie ukończyła sobotnie zawody na 11-tej, a niedzielne na 10-tej pozycji. Kolejna runda w połowie sierpnia w Szwecji, a finał zmagań odbędzie się w Kielcach w dniach 14-16 września.