Metzeler MCE 6 Days Extreme – kolejna ogniowa próba na MŚ Enduro

Greckie miasto Serres było gospodarzem czwartej rundy Mistrzostw Świata FIM Enduro, a Auto Moto Club Serres zorganizowało imprezę w ciągu zaledwie kilku miesięcy, po odwołaniu GP na Korsyce.

Zawodnicy rywalizowali na terenach o mieszanym podłożu, było więc błoto, strumienie, kamienie, skały i piasek. Po raz kolejny świetnie spisali się zawodnicy METZELERA. W EnduroGP panujący mistrz Steve Holcombe (Team Beta Factory Enduro) zdobył doskonałe drugie miejsce w dniu otwarcia, niestety w drugim dniu musiał ustąpić pola Thomasowi Oldrati (Team Honda RedMoto).

Andrea Verona

Obydwaj ścigali się na oponach METZELER MCE 6 DAYS EXTREME. Z kolei Giacomo Redondi (Team Zanardo) wygrał klasę E2, w drugim dniu przyszła kolej na Christophe Charlier (Team Honda RedMoto). Wspierani przez METZELER Steve Holcombe i Danny McCanney zdominowali klasę E3. Dwóch angielskich jeźdźców podzieliło się sobotnio-niedzielnymi zwycięstwami.

Thomas Oldrati

Był to również wspaniały weekend dla zawodnika z zespołu Racing Team TM Andrea Verona, który wyposażony w opony METZELER MCE 6 DAYS EXTREME wygrał pierwszego dnia,a dzień później był trzeci.

Podium E3 (dzień pierwszy)

WYNIKI (pogrubione nazwiska riderów Metzelera):

EnduroGP
FREEMAN Brad p.149
HOLCOMBE Steve p.139
MCCANNEY Daniel p.110

E1 Class
FREEMAN Brad p.160
CAVALLO Matteo p.122
GUARNERI Davide p.120

E2 Class
SALVINI Alex p.109
LARRIEU Loic p.104
CHARLIER Christophe p.104

E3 Class
HOLCOMBE Steve p.154
MCCANNEY Daniel p.142

GESLIN Anthony p.112

Junior Class
VERONA Andrea p.155
FRANCISCO Enric p.119
ESPINASSE Thèophile p.106

fot. Metzeler