Metzeler triumfuje na Enduro GP

Dwa zwycięskie weekendy dla marki METZELER i reprezentujących ją zawodników: Steve’a Holcombe’a, Jamiego McCanneya, Loic’a Larrieu, Eero Remesa, Andre Verona i Davida Soreca w trakcie drugiej i trzeciej rundy Mistrzostw Świata FIM EnduroGP, które odbyły się najpierw w Santiago de Compostela w Hiszpanii, następnie w Castelo Branco w Portugalii.

Druga i trzecia runda Mistrzostw Świata FIM Enduro to podtrzymanie pasma sukcesów dla marki METZELER i zawodników wspieranych przez producenta opon. Wyścigi odbyły się przy diametralnie różnych warunkach pogodowych. W Hiszpanii zawodnicy rywalizowali w ulewnych deszczach na zróżnicowanych nawierzchniach: błocie, w ogromnych kałużach wody oraz na utwardzonej ziemi. W Portugalii zawodnicy stoczyli zaciekły bój w upale sięgającym 30° C i unoszącym się kurzu, który był obecny na wszystkich trzech odcinkach specjalnych.

Zawodnicy wspierani przez markę METZELER dominowali w Mistrzostwach Świata FIM Enduro w klasyfikacji generalnej podczas obu wyścigów. Wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się na podium, byli wyposażeni w opony METZELER MCE 6 DAYS EXTREME. Pod koniec dwóch dni zawodów w Hiszpanii, fabryczny kierowca teamu Beta Steve Holcombe wygrał klasyfikację generalną oraz klasę E3 w drugim dniu zawodów. Wśród bohaterów hiszpańskiego weekendu był także Jamie McCanney, fabryczny kierowca teamu Yamahy, który zwyciężył w klasie E1. Zawodnicy marki METZELER zdecydowanie zdominowali klasę Enduro. W pierwszym dniu zawodów na najwyższym stopniu podium znalazł się Alex Salvini, a zaraz za nim zawodnicy Eero Remes i Loic Larrieu.

W trakcie drugiego dnia zawodów Steve Holcombe zdobył pierwsze miejsce, a za nim znaleźli się Jamie McCanney oraz Alex Salvini. W Portugalii kluczowym zawodnikiem okazał się Alex Salvini z Team JET Zanardo. Urodzony w Bolonii zawodnik wygrał oba dni wyścigów w klasie E2 oraz klasyfikacji generalnej na modelu Husqvarna 450. Drugiego dnia jeździec fabrycznego teamu Beta Steve Holcombe zdobył imponujące drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, odnosząc jednocześnie zwycięstwo w klasie E3. Uwagę publiki przyciągnął także wspaniały występ w wykonaniu Jamiego McCanneya z fabrycznego zespołu Yamahy, który zajął drugie miejsce w pierwszym dniu zawodów na podium klasyfikacji generalnej po swoim niesamowitym występie.

Kolejna, już czwarta runda Mistrzostw Świata FIM EnduroGP odbędzie się w weekend 2-3 czerwca br. w Tallinie w Estonii.

Wyniki (kierowcy marki METZELER zostali zaznaczeni pogrubieniem):

HISZPANIA

PORTUGALIA

Klasyfikacja generalna EnduroGP

 1. REMES Eero p.64

 2. HOLCOMBE Steve p.50

 3. MCCANNEY Jamie p.45

 4. SALVINI Alex p.44

Klasyfikacja generalna EnduroGP

 1. REMES Eero p.84

 2. SALVINI Alex p.84

 3. HOLCOMBE Steve p.78

 4. MCCANNEY Jamie p.73

Klasa E1

 1. MCCANNEY Jamie p.72

 2. FREEMAN Brad p.68

 3. BASSET Antoine p.48

Klasa E1

 1. MCCANNEY Jamie p.110

 2. FREEMAN Brad p.106

 3. BASSET Antoine p.80

Klasa E2

 1. REMES Eero p.74

 2. SALVINI Alex p.74

 3. LARRIEU Loic p.57

Klasa E2

 1. SALVINI Alex p.114

 2. REMES Eero p.106

 3. LARRIEU Loic p.89

Klasa E3

 1. HOLCOMBE Steve p.66

 2. MCCANNEY Daniel p.54

 3. NAMBOTIN Christophe p.52

Klasa E3

 1. HOLCOMBE Steve p.104

 2. NAMBOTIN Christophe p.90

 3. MCCANNEY Daniel p.86

Klasa Junior

 1. VERONA Andrea p.38

 2. CAVALLO Matteo p.36

 3. SORECA Davide p.27

Klasa Junior

 1. CAVALLO Matteo p.76

 2. VERONA Andrea p.66

 3. SORECA Davide p.45