Mistrzostwa Europy Enduro w Kielcach szczęśliwe dla polskiej reprezentacji

Najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu ponownie rywalizowali w Kielcach w Mistrzostwach Europy Enduro. W ramach zawodów została rozegrana nie tylko klasyfikacja indywidualna, ale również Zespołów Narodowych oraz Klubowych.

Finałowa runda ME okazała się całkiem udana dla polskich zawodników. Sebastian Krywult zwycięstwem w klasie Senior przypieczętował tytuł mistrza Europy, już drugi w swojej karierze. Maciej Giemza który regularnie startuje w Mistrzostwach Polski i w Mistrzostwach Świata Cross Country, zaskoczył niesamowitym tempem i zwyciężył w klasie 250 2T. Ze znakomitej strony podczas finałowego motocrossu zaprezentowali się Dominik Olszowy i Łukasz Kurowski. Dominik wygrał wyścig klasy Junior E2/E3 i zanotował 3 pozycję w generalce, a Łukasz po zaciętej walce uległ minimalnie dziewięciokrotnemu mistrzowi Europy Maurizio Micheluz. W zawodach rywalizował również Narodowy Zespół Kobiet, który zajął 3. miejsce w swojej grupie i wrócił do domu z brązowymi medalami. Wyniki zespołowe”