Mistrzostwa Europy NE, ostateczne rozstrzygnięcie w Strykowie

Właśnie dotarły do nas listy zgłoszeń na motocrossowe Mistrzostwa Europy Strefy Północno-Wschodniej i Mistrzostwa Europy Kobiet w Strykowie. Na maszynie startowej pojawią się akademicy ORLEN Team. 

Zawody odbędą się w najbliższy weekend w Strykowie. Podczas polskiej rundy poznamy nazwiska dziesięciu najlepszych zawodników każdej z klas, którzy w nagrodę awansują do finału Mistrzostw Europy w czeskim Loket, gdzie spotkają się najszybsi riderzy wszystkich czterech europejskich stref.

Stawka zawodników jest bardzo mocna, bo w klasach EMX65 i EMX85 nie brakuje szybkich kierowców z Łotwy, Estonii, Litwy, Rosji i Białorusi. Ale są i bardzo mocni Polacy! Emocji może być naprawdę sporo, gdyż tydzień wcześniej w łotewskim Stelpe na podium stanął Mikołaj Stasiak, a pozostali zawodnicy startujący w klasach 65 i 85ccm także zajęli dobre miejsca. W klasie MX65 wystartuje 23 zawodników (wśród nich trzy dziewczyny: Oliwia Wiśniewska, Wiktoria Kupczyk i Patrycja Berzina – brawo!), w klasie MX85 pojedzie 26 riderów. Silną ekipę wystawia Akademia ORLEN Team, w skład której wejdą: Mikołaj Stasiak (MX65, zdobywca Pucharu Polski 2018), w osiemdziesiątkach rywalizować będą: Olaf Włodarczak, Maks Chwalik, Paskal Myhan, Jurand Kuśmierczyk, Wiktor Rafalski i Jakub Kowalski, ale Polaków będzie na maszynie startowej oczywiście więcej.

fot. Paulina Stasiak