Mistrzostwa USA MX już w lipcu 2020. A kiedy u nas? I czy w ogóle?

    W ciągu ostatnich kilku tygodni rządy stanowe ogłosiły swoje plany stopniowego odmrażania w celu wznowienia ważnych spotkań, w tym profesjonalnych wydarzeń związanych ze sportem motorowym.

    Niektóre stany przyjęły bardzo restrykcyjne podejście do dużych spotkań (np. Michigan, Maryland, Minnesota, Massachusetts i Nowy Jork), podczas gdy inne zdecydowanie „wyluzowały” o ile przestrzegane będą wytyczne dotyczące „dystansu społecznego” (np. Indiana, Teksas, Tennessee, Karolina Południowa itp.). Dzięki temu powstała mapa gdzie Lucas Oil Pro Motocross 2020 może zorganizować rozgrywki w ramach Mistrzostw MX USA. Nowy plan przewiduje rozpoczęcie sezonu 2020 w sobotę 18 lipca w Ironman Raceway, koniec w sobotę 10 października na Fox Raceway.

    Organizatorzy serii skonsultowali się z partnerami OEM i zostali poinformowani, że ze względu na nieoczekiwany wzrost sprzedaży motocykli terenowych oraz części i akcesoriów w ciągu ostatniego miesiąca (wielu dealerów i firm posprzedażnych odnotowało rekordową sprzedaż), dlatego plany wznowienia zawodów przewidują jak najszybsze ich uruchomienie. Szykowana jest też niespodzianka a mianowicie nie jest wykluczone, że po raz pierwszy National obejmie także Loretta Lynn w Hurricane Mills w Tennessee. Wszystkie wydarzenia, niezależnie od ich lokalizacji, będą prowadzone z udziałem fanów o ile zostaną spełnione warunki dotyczące organizacji zawodów.