Mitch Evans dołącza do zespołu Honda i razem z Gajserem ruszą na MXGP 2020

Po sukcesie w mistrzostwach świata w 2019 r. Tim Gajser w sezonie 2020 ponownie zaatakuje na pokładzie swojej Hondy CRF450RW, aby obronić zdobytą koronę.

Dołączy do niego Australijczyk Mitch Evans, który wcześniej pod dowództwem Livii Lancelot, szefującej teamowi Honda 114 Motorsports wspaniale zadebiutowal w MX2. Chociaż kontuzja spowodowała, że stracił prawie jedną trzecią sezonu, był w stanie zająć 11. miejsce w mistrzostwach. Teraz Evans zasiądzie za sterami 450-tki. Sezon zimowy spędzi w Mediolanie, gdzie będzie przygotowywał się wraz z zespołem do przyszłorocznych zawodów.

HRC 2020

Tim Gajser: Ostatni sezon był świetny i mam wiele dobrych wspomnień, ale teraz muszę zacząć koncentrować się na tym, co nas czeka. Wiem, że mamy doskonały motocykl CRF450RW który udowodnił, że jest idealny w każdych warunkach. Obrona tytułu nie będzie łatwa, ponieważ w klasie jest wielu szybkich facetów ale wiem, co muszę zrobić aby ich pokonać.

Mitch Evans: To niesamowite podpisać kontrakt z zespołem HRC. Nie mogę się doczekać, aby pokazać ludziom, co mogę zrobić w klasie MXGP. Jest w niej wielu utalentowanych ludzi, ale mam najlepszego partnera Tima który wie dokładnie, jak postępować. Mam nadzieję, że wiele się nauczę od niego i zespołu i wykorzystam to wszystko, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki już na początku sezonu.