Motocykle elektryczne KTM SX-E 5 podbiły Junior eMotocross w Loket

Debiutancki start Antosia Krzyżewskiego w dwóch ostatnich rundach MXE (motocykli elektrycznych) w Loket zwrócił uwagę wielu kibiców na coraz mocniejszą pozycję „elektryków”.

Jednocześnie okazało się, że producentem dominującym na rynku staje się KTM. Aż siedmiu zawodników startujących na „elektrycznych pomarańczach” znalazło się w Top 10 klasyfikacji generalnej Mistrzostw.

Federico Valentini – wiceprezes ds. globalnego marketingu motocykli: „Dla KTM seria e-motocrossu 2022 European Junior e-Motocross była ogromnym sukcesem. Nie tylko zwycięzca serii, Timoteï Cez, jechał na KTM SX-E 5, ale każda runda przynosiła zwycięstwo naszej marce, a w końcowej klasyfikacji siedmiu z 10 najlepszych zawodników startowało na SX-E 5. Nasz motocykl był najpopularniejszym modelem w serii co pokazuje, że nasze zaangażowanie w e-mobilność zostało docenione przez najlepszych młodych kierowców w Europie. W tym roku byliśmy świadkami świetnych wyścigów, ale co ważniejsze, zdecydowanie wzrósł poziom zainteresowania tą dyscypliną. W dwóch ostatnich rundach po raz pierwszy w historii wzięło udział 40 zawodników. Jeszcze raz gratulujemy Timoteï i wszystkim młodym riderom oraz ich rodzinom, którzy zdecydowali się zaufać KTM SX-E 5.”.

Wyniki 2022 European Junior e-Motocross Series
1. Timoteï Cez (FRA), KTM
2. Austin Edwards (GBR), KTM
3. Elias Eder (AUT), KTM
4. Logan Liberal Rodas (ESP), KTM
5. Cameron Berry (GBR), KTM
6. Adan Quesada (ESP), KTM
7. Riccardo Galia (ITA), GASGAS
8. Ares Gil (ESP), Husqvarna
9. Alejandto Mellado (ESP), KTM
10. Tao Corretel (BEL), GASGAS

fot. MXGP